Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar/töri emelt érettségi...

A magyar/töri emelt érettségi sokkal nehezebb a középszinttől?

Figyelt kérdés
Kozipsulis vagyok, most vagyok 10-es, es jogra szeretnék menni. Magyarból és töriből emeltezni szeretnék, es emellé még egy nyelvvizsga. Szerintem nem vagyok olyan jó tanuló hogy bekerüljek államira. Hallottam olyat is, hogy költségtéritésesre a jelentkezők nagyrészét felveszik, ez mennyire igaz?
2015. febr. 28. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne add fel ilyen hamar,még nagyon messze van és semmi nem dőlt el. :)

Amúgy én nem mennék ilyen szakra,sőt fizetősre sem. Már maga az egyetem mellett saját magad fenntartása( albérlet/koli,kaja,egyebek,könyvek,ruhák,néha szórakozás,bérlet havi 40-50 között mozog,és nem nem mondtam sokat:D),nekem ehhez még nem hiányozna a félévek fizetése is.

Nekem amúgy a magyar tanárom azt mondta,hogy a magyar emelt azért nehéz,mert nincs behatárolt mennyiség,mint mondjuk egy kémiánál van!

A töri emelet könnyebb,mint a magyar emelt.

És az emelt és középszint között ált. van különbség,ritkán fordul elő,hogy ez nem érezhető.

Amúgy nézd meg,hogy a fizetős jogász szak ponthatárja mennyi volt,az már kicsit beszél,de nem biztos infó,évenként változik.

2015. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:)
2015. febr. 28. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A jog állami ponthatárát nem fogják két év múlva se levinni, szóval legalább 460 kell majd. Ha két tárgyból emeltezel, szerintem vígan meglehet ez a mennyiség, a nyelvvizsga nem muszáj a pluszpont miatt, mert az emeltekért kapott 50-50 kiteszi a maximális 100 vihető többletpontot (persze messze nem baj ha már megvan a nyelvvizsgád, diplomához úgyis kelleni fog).


Önköltségesre szinte biztos hogy fölvesznek, az ELTE-n 380-410 között szokott mozogni, de az összes többin vagy a minimum kell (idén 280, jövő évtől elvileg 300 lesz), vagy 10-20 ponttal több, szóval kvázi a hülyét fölveszik.


Én sokáig úgy készültem, hogy jogra megyek, de így felvételikor elbizonytalanodtam, igazából nem is akarok törvényeket biflázni meg jogászkodni, aztán az ügyvédi szakma se vonz semennyire. Az ELTE-s nyíltnap meg csak hab volt a tortán, rendkívül elkedvetlenített, ahogy mondták, mennyire beledöglik az ember a tanulásba (meg se próbálták szépíteni a dolgot). S mivel a nyelvek jobban érdekelnek, és utazgatni (is) szeretnék (amit a magyarországi jogász szakmával nem tudsz megtenni), így keleti nyelvek és kultúra szakra megyek, ezerszer izgalmasabb számomra, mint a római vagy polgárjog.


Az érettségihez csak annyit fűznék, hogy a nehézsége attól függ, mennyire szereted a tantárgyat. Én angolból emeltezek, az megy nekem, de van osztálytársam, aki a középszinttől tart a legjobban, aztán másik emelt magyarra megy, szereti, de mégis fél tőle, mert minél jobbra akarja megírni, és rengeteget kell tanulni rá, irdatlan nehéz, össze sem hasonlítható a középszinttel. Én tavalyig úgy voltam vele, hogy töriből is emeltre megyek, de most már ott tartok, hogy a küzepet se tudom hogy írom meg... az is baromi nehéz, nagyon elvetemültnek kell lenned, hogy emeltezz belőle. Én későn kesztem el készülni rá, így esélyem se volt az emeltre.

10.-esen még semmi sincs veszve, tanulj szorgalmasan, és megcsinálhatod akár mindkettőt, ha annyira jó vagy és be mered vállalni.

2015. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! Eddig ez a tervem:) Addig még hátha változik, de az a két emelt + nyelvvizsga dobna rajtam:)
2015. márc. 1. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem, nekem is a jogi kar volt a cél. Még csak tizedikes vagy, semmiképpen se jelentsd ki ilyen bizonyossággal hogy kevés vagy az államilag támogatotthoz. Mindenképpen ezt célozd be, a kötségtérítéses maradjon csak alternatíva. Ugyan a jog nem különösebben drága képzés, de így is lesz elég kiadásod mellette.

Ami a tanulást illeti, első körben a törire gyúrj rá, jövőre jelentkezz faktra, én még az OKTV-t ajánlom melegen. Amíg erre felkészülsz, felszedsz magadra annyi tudást, hogy az emeltre se kell külön készülnöd. (Kipróbáltam, bejött.) Másik részről a magyart nem javaslom annyira, esetleg ha nagyon érdekel. Az érettségi esszé része rettenetesen szubjektív, könnyen lehúzzák a pontszámod. Ha úgyis tervben van nálad a nyelvvizsga, inkább ebből tedd le az emeltet, így is megkapod a plusz ötven pontot és a nyelvvizsgát is kipipálhatod.

A ponthatár szerintem ezután se fog változni, 460 +/- pár ponttal számolj. Ehhez vagy két az említett két tárgyból kell minimum 90%-os érettségit írnod, vagy a következő két évben kell pengének lenned az érettségi tárgyakból (talán ez a könnyebb). Persze költségtérítésesen alacsonyabbak a határok, vidéken pedig pláne, de ha később is helyt akarsz állni nem árt minél magasabbra tenni a lécet.

2015. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!