Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápoló vagy szülésznő esetleg...

Ápoló vagy szülésznő esetleg ovónő legyek?

Figyelt kérdés
Melyik a legkifizetődőbb manapság?? Elsősorban itthon, másodsorban külföldön??
2010. febr. 13. 20:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Kb melyik mennyit keres átlagban nettóba??
2010. febr. 13. 20:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyikem kifizetődő. Keresd ki a 2010 közalkalmazotti bértáblát ott megtalálod a béreket.

Egy kezdő ápoló, és szőlésznő ( nem diplomás csak felső fokú) D kat fizetés bruttó

Egy kezdő diplomás ápoló, és óvónő F kat brutto ( 122 ezer) fizetés.

2010. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az ápolót és a szülésznőt felejtsd el. Diplomával kevés helyre vesznek fel, mert többet kell fizetni. Ha FSZ képzést csinálsz, akkor kevés pénzért szakadsz meg a munkában. Egyébként diplomával is ugyanúgy pucolhatod az ágytálakat, vagy pelenkázhatod a nénikéket, mint OKJ-s végzettséggel.

Nekem OKJ-s szülésznői végzettségem van, E kategóriás fizetés+ Cafeteria. Jó esetben megkapom a 100 ezret kézhez. Na ezért a pénzért a belemet kidolgozom, mert vagy osztályon kell lenni, ahol napi 12 órában futkosok 32 terhes körül egyedül (ráadásul mindegyik időzített bomba, mert akit befektetnek, az mind veszélyeztetett terhes), vagy szülőszobán dolgozom magam félholtra 3 műszakban. A felelősség hatalmas, mert egyszerre 2 élet múlik rajtad. Ja és dolgozni kell hétvégén, karácsonykor, szilveszterkor, húsvétkor, éjjel, nappal... Nálunk még megvan az a jó szokása az orvosoknak, hogy ott szólogatnak be ahol tudnak, próbálnak tapperolni összevissza, mert azt hiszik, hogy nekik lehet. Persze szólni nem lehet senkinek, mert téged rúgnak ki... Én másfél éve dolgozom ezen a helyen, de most beadom a jelentkezésemet továbbtanulni, mert már nem bírom... Persze van jó oldala is a munkának...nagyon szeretek infúziót kötni, vért venni...és amikor világra segítek egy babát az baromi jó érzés. Sok új embert lehet megismerni, rengeteg terhessel összebarátkoztam. De ennyi pénzért és ilyen körülmények között egyáltalán nem éri meg. Akkor jelentkezz erre, ha átlagba 90 ezret akarsz keresni. Manapság lehet szülésznőt fogadni, mint orvost, de általában ahhoz évek tapasztalata kell, hogy egy orvos a terheseinek téged javasoljon. És akkor is olyan 20 ezer körüli borítékra számíthatsz. Ha meg elrontasz valamit, akkor rádverik a balhét. Ha az orvos ront el valamit, és éppen a közelben voltál, akkor ő is rádveri a balhét és téged vesznek elő. Mert neki a diplomája veszne el, neked csak az OKJ-s papírod. Megmondták még amikor elkezdtem a képzést, hogy mi mindig fél lábbal a börtönben vagyunk...

Az ápoló az meg hasonló, csak ott még több szart kell pucolni, és több veszélynek vagy kitéve (fertőzések pl.), és a hullákkal is kell foglalkoznod.

Az óvónőről nem tudok nyilatkozni. De jól gondold meg. Én azért választottam ezt, mert el sem tudtam képzelni, hogy egy irodában üljek egész nap, és nem történik semmi izgalmas. Most már el tudom...

Bocs, hogy hosszú lett, de van bennem némi feszültség:)

2010. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legyél ovónő -
2016. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülésznő ne
2016. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én voltam a #3-as. Azóta nagyon megváltozott a véleményem. Imádom a munkámat, el sem tudná képzelni, hogy mást csináljak. Nagyon sok pozitív dolog történt az utóbbi pár évben. Nem bántam meg, hogy ezt választottam.

Kíváncsi lennék, a kérdező végül hogyan döntött.

2016. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!