Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulnom ha ilyen...

Mit érdemes tanulnom ha ilyen lehetőségeim vannak? /lent/

Figyelt kérdés

Tehat 16/L es nem igazan tudom mi az amivel jol el tudnek helyezkedni es egy jo eletem lehetne (vagyis jol keresnek vagy erdekes munkam lehetne). Matekbol jo vagyok de nem kiemelkedo, magas szintu matematikat mar nem hiszem h ertenem. Infobol borzalmas vagyok igy programozo se lehetek. Az epiteszmernoki karon sokaig gondolkodtam mert jo erzekem lenne hozza (a szerkesztes meg a rajz, a tervezes jol megy) de nem hinnem h a fizikas reszevel meg tudnek birkozni. A human targyakba nagyon jo vagyok es a kedvencem a klasszikus civilizaciok es a kozepkori tori csak mindenkitol azt hallom h ezzel nem fogok tudni jol elhelyezkedni. A nyelvek jol mennek (angol, spanyol, latin) de arra mindig ugy gondolok mint egy kiegeszito tudas ami jol jon de az nem egy rendes munka, olyan instabil.

Emellett szeretek okos emberekkel vitatkozni, ervelni, versenyszeruen sportolni, festeni, olvasni, irni (esszeket, verseket, novellakat)



2015. márc. 1. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha matekból jó vagy, akkor érdemes lenne valami gazdasági szakon elgondolkodnod, ott a nyelvtudásodnak is hasznát veheted majd.
2015. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a javaslatot! :) gondolkodtam diplomacian ahova nyilvan kellenek gazdasagi ismeretek. Konkretan milyen szakot ajanlanal?
2015. márc. 1. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bölcsész alkat vagy. Azzal foglalkozz, ami legjobban érdekel! Az ókori és középkori történelem kutatásához nagyon kell a jó nyelvérzék és nyelvismeret. A jó, de nem kiemelkedő matektudás jó IQ-ra vall, amire minden kutatónak szüksége van.


Ha PhD-t szerzel, majd habilitálsz is, akkor lesz állásod és szép nemzetközi tudományos karrier állhat előtted. (A bölcsész diplomák csak akkor nem érnek sokat, ha valaki megáll BA, MA szinten.)

2015. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot! Mindig vagytam ra h legyen egy doktori cimem *.* (talan mert a toritanaromnak akit imadok/imadtam neki is van pedig nagyon fiatal). Tehat ha elvegzek angliaban (mert itt elek) egy jo egyetemet es lesz Phd-m akkor lehet egy rendes karrierem?
2015. márc. 2. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha Angliában élsz és tanulsz, akkor a lehetőségeid még jobbak egy nemzetközi tudományos karrierre.
2015. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!