Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károlin a történelem szak...

Károlin a történelem szak után töritanári mesterképzés?

Figyelt kérdés

" A történelem tanári szakon összesen 140 szakterületi kredit pontot kell megszereznie a hallgatónak a megadott félévek során, ezen felül kell még a pedagógiai és pszichológiai tanegységeket teljesíteniük. A nem BA történelem alapszakról érkező hallgatók esetében a tanulmányi bizottság dönti el, hogy 5, 4 vagy 2 szemeszter alatt tudják teljesíteni a szak követelményeit."


Ebből következtetve jelöltem meg a történelem szakot. Ám most nagyon sokaktól hallottam, hogy nem lehet belőlem igy töritanár, ahhoz töritanár szakra kellet volna mennem. Ez hogy van? Illetve ha lehetséges mégis, akkor mellé még milyen tárgyakat lehet felvennem? (pl töri német tanár?)



2015. márc. 2. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! 2013-tól már osztatlan tanári képzés van, így aki most kezd Ba alapszakon, az csak úgy lehet tanár, ha év végén kéri az átvételét az osztatlan képzésre. (Ha ez lehetséges az adott egyetemen)

Én is töritanárin vagyok, csak Debrecenben. Az alapszakosokkal van pár közös óránk, főleg a fő tárgyak, mint Keleti történelem, Görög, Róma, stb. Így már több tárgyad teljesítve lesz, viszont a többit majd be kell hoznod a félévek során, pl a pedagógiai tárgyakat.

2015. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!