Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyem van bejutni (...

Milyen esélyem van bejutni ( és bent is maradni) a BME Mechatronika szakára?

Figyelt kérdés
Már régen eldontottem, hogy mérnöki pályára megyek. Két évet jártam matek faktra, két évet matek emeltre és ebből emelten is erettsegizem. Egy évet jártam fizika emeltre onszorgalombol, valamint infobol erettsegizek közép szinten. Mindenből ötös vagyok/ voltam kivéve emelt fizikát, abból négyes. A szorgalmam jó és kitartó vagyok, csak hát az onbizalmammal van baj. :( és az is kicsit zavar hogy lány vagyok és ez köztudottan nem valami nőies szakma. BME-sek tudtok pár szót írni a szakrol? :) 18/L

2015. márc. 4. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Tavaly 450+ pont kellett az államis szakra való bejutáshoz. Azt írtad, hogy csináltál egy emelt matekot, de arról nem írtál semmit, hogy van-e nyelvvizsgád vagy bármi, amire kaphatnál pluszpontot. Ha csak a +50 pontod van az emelt szint miatt, akkor tavaly két hibátlan érettségivel sem kerültél volna be.

Lányok pedig akadnak azért, és eléggé el vannak kényeztetve, emiatt ne aggódj. Ha jó vagy abban, amit csinálsz, akkor nem számít, hogy nő vagy férfi vagy.

2015. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

eddig nagyon jókat írtál magadról, biztos út a sikerhez..lehet, hogy figylmetlenül olvastam, de a nyelvvizsgáidról nem írtál..

ha az van, sínen vagy..

Te vagy a jövő mérnöke!


a szakmának nem kell nőiesnek lenni, elég ha te vagy az.a tenyerükön fognak hordani. ez persze kevés a boldoguláshoz, de nagyon fontos.


az önbizalmat nem lehet venni a közértben, azt csak a jó jegyeid adják meg igazán...amikor látod az eredményeid, és az abból eredő sikereid, na akkor leszel a császár(nő)


nincs vész, te mindent megtettél(eddig)jó esélyed van bejutni.

én látatlanban is drukkolok.

2015. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van németből egy felsőfokú (kettanos vagyok) és angolból egy középfokú nyelvizsgam. Illetve hátrányos helyzetre is kapok plusz pontot. Eddig nagyon lelkesítő amit mondtatok. Nagyon igyekszem. :) Kiskorom óta a mérnök az álmommunkám :)
2015. márc. 5. 17:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja! És tudtok még valamit arról, hogy nem-e baj az a fizika négyes. A matekkal nincs baj se magyarul se németül ;) se az infóval. De a fizikaval volt olyan hogy meggyult a bajom. Mondjuk elég semmirekellő a tanarunk aki inkább csak magáról beszél mint a fizikarol és így nehéz volt sokszor egyedül kibogaraszni a dolgokat. Ezeket még be tudom hozni?
2015. márc. 5. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

A jegy ebből a szempontból nem számít, viszont az elektromosságtan részét a fizikának nagyon nézd át, az eléggé fontos, és ha jól megy, érted is, akkor nagy meglepetésre nem kell készülnöd.

Itt van amúgy a tanterv:

[link]

2015. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megneztem az orarendet. Lehet furcsán hangzik de nagyon tetszik. :) tudom hogy ezt akarom tanulni és később csinálni :D
2015. márc. 6. 09:14
 7/8 koboldgn válasza:
Már csak azért is be juttok bme mechatronikára hogy találkozhassak olyan lánnyal aki egész életében mérnők akar lenni ;) sok sikert :)
2015. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem menni fog ez neked :) nagyon okos lány vagy.
2015. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!