Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találok olyan egészségügyi...

Hol találok olyan egészségügyi okj-s tanfolyamot, ahol nem havi 20e a tandíj, vagy van kismamakedvezmény?

Figyelt kérdés

Mindenképp el kellene végeznem egy ilyet, csak annyira drága, hogy nem tudom kifizetni... :(

Természetesen mivel gyeden vagyok csak a levelező és a távoktatás jöhet szóba. Tudtok ilyen iskolát ajánlani? Én már napok óta bújom a netet, de semmi. :(


2010. febr. 15. 10:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

2001-ben. Csakhogy már nincs felvételi, az érettségi pontok alapján vesznek fel. Vagy érettségizhetek újra. :S Akkor már inkább tanulok egy szakmát és azzal elkezdhetek dolgozni ahogy írta az előző válaszoló is. Max. ápolónak tanulok, elkezdek dolgozni és hátha sikerül majd egyszer bejutnom. Csak itt a baj, mindegyik tanfolyam nagyon drága. :( Százezres nagyságrend én meg gyeden vagyok, és ennyit nem tudok fizetni. :(

Én örülnék, ha visszajönne a régi rendszer és lehetne felvételizni.... :(

2010. febr. 16. 13:54
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

Az vagyok aki a Raoul-t ajánlotta. Egy éves eü-s szakképzést sehol sem fogsz találni, minimum két éves az összes.

A másik az, hogy én is levelező-szülésznőre járok a Semmelweisen és érdekes, sokaktól hallottam, hogy csak eüsöket vesznek föl, de én pl érettségi után mentem oda levelezőre, mindenféle eü háttér nélkül. És nem én voltam az egyetlen. Volt akinek a felvételihez elvileg kötelező biosz érettségije sem volt meg, de a ponthatárt elérte így felvették.

Szerintem megérné így is megpróbálnod.

Ma még felvételizhetsz neten keresztül, mert meghosszabbították a jelentkezési határidőt!

2010. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az igazszág az, hogy elég rossz az éterrségim sajnos és a plussz pontok miatt kellene az okj-s eü papír. Mert nekem azt mondták, hogy okj-s végzettségből csak eü-set fogadnak el, nyilván nem jár plussz pont egy kereskedőnek egy egészségügyi szakon. Vagy rosszul gondolom? 1,5 éves képzést találtam, az havi 10e, hát most erősen gondolkozom rajta. Áprilisban indul távoktatásban. Ez alatt az összeg alatt tuti nem találok és csak másfél év. Még egy érettségi tárgyból is újra kell érettségiznem, mert nekem a kötelezőkből csak a magyar van. :( A törit elvileg nem fogadják el és a mmatekot sem. Ez tényleg így van, a kötelező tárgyakból tényleg csak a magyar számít? Ezt nem is értem! :(
2010. febr. 18. 11:26
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja én a felvi.hu-n próbáltam kiokoskodni, hogy mi kell és folyton visszadobott, hogy nem megfelelő az érettségitárgy és nem megfelelő az okj-s végzettség, ha nem eü-s. Akkor lehet "rendszerhiba" és ez nem is lett volna fontos és így ezt az évet elbuktam. :( Kár, hogy későn láttam meg a válaszodat. :(
2010. febr. 18. 11:30
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem rendszer hiba volt. Valóban csak eü-s okj-t fogadnak el.

És van olyan, hogy felvételi tárgyak. Ha nincsenek meg a kötelező felvételi tárgyaid, akkor nem vesznek föl. Kettőt lehet választani: magyar, biológia, kémia, eü alapismeretek stb. Ezeknek utána lehet nézni.

Történelemmel értelemszerűen nem lehet bejutni az eü-be mert semmi szükséged nincsen rá.

2010. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél, segítettetek! Jelentkeztem egy tanfolyamra, nem vészes, van 50%-os kismamakedvezmény és így kibírható! Igaz nem felső fokú vagy emelt szintű, de azt majd a ráépüléssel megszerzem és utána már több esélyem van bejutni a főiskolára!

Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat! :)

2010. febr. 24. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!