Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nincs szüksége magyarors...

Miért nincs szüksége magyarországnak tanúlt emberekre?

Figyelt kérdés
Egy barátom 2013 ban fejezte be a tanulmányait, sikeresen ledoktorált biokémiából pontosabban a diatomákból csinálta a dolgozatát és a lényeg, hogy több mint egy hónapja kiköltözött magyarországra de nem talál munkahelyet. Rengeteg helyen próbálkozott már és olyan választ is kapott már, hogy a tudományos akadémia korhatárt szabott max 30 évig, ugyanis ő már 35 éves lassan. Szerintetek ez furcsa vagy teljesen normális, hogy ilyen végzettséggel nehezen tud elhelyezkedni ?

#Magyarország #munkahely #rendszer #biokémia #tanűgy #diatómák #algológia
2015. márc. 19. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
elhiheted, hogy tanulatlanra sincs szükség
2015. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, már egy egész hónapja keres munkát?! Ó, anyám... hát, nem sok fogalmad van a munkakeresésről: az egy hónap még egy mérnöknél sem kirívóan sok.

Egyébként helyesen: tanult. És nézd meg, van-e olyan tanszék itthon, ahol az ő területét oktatják. Minden bizonnyal jó sokat tanálsz, és minden bizonnyal nem oktatók nélkül működnek. Tehát van szükség tanult emberekre, csak éppen nem a barátodra. Vagy lehet, hogy őrá is szükség van, csak még nem talált rá arra a helyre.

2015. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen igazad van elnézést, hogy helytelenül írtam a "tanult" szót, köszi a figyelmeztetést. A kérdésem azért szól így, hogy ez furcsa vagy normális, mert kiváncsi vagyok más milyennek találja. Én azt gondoltam ilyen magas végzettséggel aránylag gyorsan találsz munkát, hiszen kevesebben vannak doktorok mint mondjuk szakmunkások vagy sima iskolai végzettséggel rendelkezők, ugyanis a doktorok azok mennek el nyugatra a jobb fizetés érdekében, ezért nem értem a cinikus hangnemet.
2015. márc. 19. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Magyarországra ez egy borzasztó speciális szakma, hiszen az országról beszélünk, ahol jóval általánosabb végzettséggel is összeteheted a kezed, hogyha találsz egyáltalán munkát. Ilyen területtel meg sosem jönnék egy tudományosan elmaradott országba.
2015. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A barátod kutató, Magyarországon a kutatásra nincs pénz, arról nem is beszélve, hogy azok a munkahelyek, amik biokémikust igényelnek előbb vesznek fel olyan embert aki náluk TDK-zott és náluk írta a PhD-t, mint valami idegent.
2015. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!