16 évesen lehetségez ez?

Figyelt kérdés

15 éves gimnazista vagyok,erősen fontolgatom hogy felveszem a magántanulói státuszt.Persze,evidens számomra hogy ezt nem lehet indok nélkül kérvényezni és gondolom az "otthon jobban megy a tanulás" sem elég ehhez,de van néhány valós okom arra hogy ezt eltudjam intézni,mellesleg a szülői beleegyezéssel sem akadna gondom. Kéttannyelvű osztályba járok,így bizonyos tantárgyakat angolul tanulok de amilyen tökéletes a magyar oktatás pont olyan tárgyakat választottak számunkra ami nem érettségi tantárgy tehát emelten kéne ezekből érettségiznem ahhoz hogy megkapjam a kéttannyelvű bizonyítványt,ha nem teszem akkor oda a gimnáziumba eltöltött 6 évemnek és csak szimpla bizonyítványt kapok.

Úgyérzem hogy ha magántanuló lennék sokkal gyorsabban tudnék haladnék,viszont felmerült bennem az is hogy mivel nagyon vonz a főzés és sütés valami ehhez kapcsolódó szakképzettséget is szerezhetnék.Utána olvastam a dolgoknak és ha jól tudom 16 éves kortól lehet tanfolyamot végezni de arra lennék kíváncsi hogy ez akkor is lehetséges ha én magántanulói státuszban tanulok a gimnáziumban?


A válaszokat előre is köszönöm.:)



2015. márc. 28. 10:32
 1/1 anonim válasza:
Inkább válts sulit! Én voltam már magántanuló fél évet, nagyon nem volt jó.
2015. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!