Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök szakos hallgatók...

Vegyészmérnök szakos hallgatókhoz lehetne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Elsősorban a DE hallgatóinak véleménye érdekel, mert én is oda szeretnék jelentkezni, de természetesen mindenki segítő válaszát megköszönöm. :)


Nos, az a helyzet, hogy az iskolában nem túl színvonalas a kémia fakt, nem készít fel kellően az emeltre. A fizika viszont igen. Ezért arra gondoltam, fizikából emelteznék, csak akkor meg kémia alapok nélkül maradok. A 9.-10.-es anyag töviről-hegyire megy, de azért gondolom, hogy egyetemen kicsit magasabb ennél az elvárás. Így is lehet még esélyem bekerülni.... vagy ami még fontosabb, bent maradni?


A másik kérdésem az lenne, hogy nagyjából mennyit kóstál egy ilyen szak elvégzése (a tandíjon felül). Ugyanis habár szegények nem vagyunk, a nagyon magas költségeket ilyen-olyan laborfelszerelésért, vagy akármiért, nem tudnák állni a szüleim. Hallottam elrettentő példákat (pl. 100 ezres laborköpeny, ami nélkül nem engednek be a kötelező gyakorlatra), szóval ezért motoszkál a fejemben a gondolat.


Minden választ előre is köszönök. :)

(16/L)



2015. ápr. 8. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan BME-s vegyészmérnök vagyok, de azért van 1-2 dolog amiben tudok segíteni.


Nem hinném hogy jó ötlet a fizika. Inkább csinálj közepet kémiából, az is elég, az egyetem első féléve úgy is azzal kezdődik hogy tömegszázalékot meg koncentrációt számoltok. Persze egyszerűbb ha stabil alapokon állsz mert azon elég gyorsan átrohannak, de azért megbeszélitek nagyjából. A korrepetálás/külön tanár/egyedül tanulás is jó ötlet lehet, akkor is ha csak középre mész. Az emelt anyagot attól még pluszban átolvasgathatod, gyakorolgathatod mert jól fog jönni.


A pénzügyekről: a tandíjat nem mindenkinek kell megfizetnie, mert a legtöbb hallgató államilag támogatott képzésre kerül (kivéve azok akik nem érik el a felvételi pontszámot), és később is csak akkor raknak át költségesre ha nagyon rosszul teljesítesz (a tárgyaid felét bukod). Ezen felül, ha koliba akarsz menni, az a legolcsóbb megoldás, akkor kajával/rezsivel/kolibérleti díjjal/költőpénzzel együtt összesen ki lehet jönni kb 30 kiloHUF-ból havonta, főleg Debrecenben, ott minden olcsóbb mint Pesten, oda talán még a 20 is elég, ezt nem tudom annyira jól. Ez a sztori meg a felszerelésről, te, én nem tudom ki mondta ezt neked de az jó nagy kretén volt :D Vagy nem értett hozzá vagy direkt szívat, de az halálosan biztos hogy ötezerért olyan köpenyt veszel hogy a lángtengertől is megvéd :D

2015. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem is a BME-ről van tapasztalatom, még a régi (osztatlan) rendszerből.


A hozott kémiatudás leginkább kém.szám.-ban (kémiai számítások) segít, a többit ígyis-úgyis meg kell tanulni, persze ha vannak jó alapjaid akkor könnyebb.


Jó hír viszont, hogy a kémszámot akár egyedül is meg tudod tanulni, javaslom hozzá a Villányi-féle Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt! Ha abból mindegyik példát meg tudod oldani, akkor nincs az az egyetem, ahol kémszámból ne lenne meg a 4-5 osztályzatod a félév végére!

Kevesebbel nem érdemes megelégedni, mert rengeteg dologban el van rejtve a kémszám logikája, amit előbb-utóbb át kell látnod, ha diplomát akarsz!


A példatár nagyon jól van felépítve, az alapoknál kezdi, és egymásra épülő feladatok vannak egymás után. Ezért ha valahol megakadsz, nem érdemes továbblépni, inkább akko kérj segítséget.

2015. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
bocs a gépelési hibák miatt!
2015. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, most kicsit megnyugodtam. :) Ment a zöld pacsi mindenkinek.
2015. ápr. 9. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!