Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tanulok kémiát gimiben,...

Nem tanulok kémiát gimiben, viszont gondolkodtam az élelmiszermérnöki szakról. Érdemes lenne? Tudnátok valamit javasolni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Leadtam a kémiát és megbántam. Biológiát tanulok emelten. Mennyire durva a kémia ezen a szakon, és tudnátok még valami más szakot/munkát javasolni esetleg amivel el tudnék helyezkedni, és nem kell hozzá sok kémia és viszonylag minden téren kedvező. Nagyon tanácstalan vagyok, mert már mindenen gondolkodtam: biosztanár, védőnő, ápoló, dietetikus, biomérnök, kertészmérnök de egyik rosszabb mint a másik. Kérlek segítsetek! :)

2015. ápr. 13. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudomásul kell venni, hogy az élőlények biokémiája alapvető fontosságú ezeknél a tanulmányoknál.
2015. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

remélem tudod, hogy a biomérnök szak nagyon kémiás.

biochemical engineer angolul.

én a biomérnökre, élelmiszermérnökre beadtam a papírt. szintén bioszból érettségizem.

de szeretem a kémiát, attól függetlenül hogy most nem tanulom, mert a többi érettségire készülök.

+ nyáron át akarom nézni a hiányosságokat.

szerintem ezekben akkor gondolkozz, hogyha nincs bajod a kémiával. ha ki nem állhatod, akkor hanyagold.

biosztanárból meg van elég sok, én azt nem ajánlom.

amúgy ha tanulod most a bioszt, akkor láthatod hogy azért már van benne egy kis kémia is. egyetemen mégtöbb

2015. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Élelmiszermérnökin az alapoktól tanítják újra a kémiát. Nekem semmi közöm nem volt a kémiához, de becsületesen tanultam és nagyon jól sikerült a vizsgám, pedig nagyon sokat követelt.
2015. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most decemberben végeztem élelmiszermérnökként a BCE-n. Olyan s*gghülye évfolyamtársaim voltak, hogy néha azon is csodálkoztam, hogy egyáltalán a betűket ismerik, mégis diplomájuk lett (vagy lesz 1-2 félév csúszással). Szóval nem, az élelmiszermérnöki szak nem nehéz, nyugodtan jelentkezz.
2015. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az élelmiszermérnöki szak nehéz, nagyon is. Csak nem mindegy melyik egyetemen, nyilván. Amelyiken meg nehéz volt, nem annak az önéletrajzát fogják lesöpörni az asztalról :)
jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!