Régész vagy jogász?

Figyelt kérdés
Ez a két szak , amik között gondolkozom , a régésszel gondolom kevesebbet lehet keresni , de változatosabb a munka és könnyebb bejutni , jogász ugye az ellentéte , több pénz , de gondolom kicsit unalmas + magas ponthatár. Elhelyezkedés szempontjából nem tudom melyik a jobb.

2015. ápr. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ne legyenek nagy álmaid a jogi pályával kapcsolatban, mert az utóbbi években tömeggyártásban készültek a jogászok. szimpla jogászként max. filléres irodakukac lehetsz. Szakvizsgával ügyvédként is csak akkor tudsz normálisabban keresni, ha bejutsz valami neves ügyvédi irodába (kapcsolatok), vagy megvan a háttered, kitartásod és kapcsolataid, hogy 5-10 év alatt felépíts egy neves magánpraxist.
2015. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
56%
A jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni. Kivéve, hogyha talán külföldre (pl. Ausztriába) mennél dolgozni. A régész valóban talán kevesebbet keres, de ez is relatív. Más szakon nem gondolkoztál még?
2015. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ilyen téren , ahol eléggé specializálódik a munka az adott országra (pl. törvények) , nem nagyon nehéz más országban dolgozni ?

Ezen a kettőn kívül még a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi karára gondoltam , de őszintén szólva nem tudom , hogy onnan hova lehet elhelyezkedni.

2015. ápr. 28. 19:08
 4/4 anonim válasza:
Régész, izgalmasabb, jobban élveznéd, könnyebb bejutni és elhelyezkedni is könyebb utánna
2015. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!