Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem segíteni, hogy...

Tudnátok nekem segíteni, hogy melyiket válasszam: ápoló vagy védőnő ( mind 2 SE ETK)?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik már ezekben dolgoznak, esetleg még tanulják, de van tapasztalatuk. Hálás lennék ha leírná valaki, hogy telik egy ápoló (sürgősségi is érdekelne), illetve védőnő napja, illetve előnyök, hátrányok. Az ápoló szakmába már némileg beleláttam, de sürgősségibe pl még nem. Védőnőkről nem tudok olyan sokat.

2015. ápr. 29. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha leány vagy, védőnő, ha fiú, ápoló.
2015. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Védőnő vagyok, 30 éve a munkában. Ahol én dolgozom, nincs közvetlen főnököm, teljesen önálló vagyok. A tanácsadóban kezdek reggel, 8-ra beérek. Ha látogatós napom van, összeszedem, hova is megyek, ha kell kinyomtatom az oltási idézőket, státuszra behívókat. Telefonálgatok, mert nem szeretik, ha rájuk rontok (de van aki már tudja, hogy aznap megyek, őket nem értesítem megint). Átnézem, mi volt velük eddig a beírásokból, stb, és fél 10 után elindulok. Mivel nagy a területem a gyaloglással vagy a biciklizéssel sok idő elmegy. Látogatások száma változó, de általában 2-3 körül befejezem. Aztán vissza a tanácsadóba, adminisztrálás ezerrel, sokszor nem is vagyok kész 4-ig. Ha tanácsadósnap, akkor a kismamák, babák, gyerekek (7 éves korig)jönnek, általában adott időpontra. A háziorvossal is van tanácsadásom. Ilyenkor gyakran vagyok 6-ig, az ovisok miatt. Sok féle emberrel, családdal, szakemberrel kerülünk kapcsolatba, néha már nagyon nehéz az alkalmazkodás. Sok az elvárás, legyünk tájékozottak a szociális, egészségügyi, jogi, pszichológiai területeken. Egyre inkább szétforgácsolódunk, és most még a méhnyakszűrést is ránk sózzák. Egyre nehezebb a munka, de még így is szeretem. :)
2015. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szintén védőnő vagyok.Szerintem nem mindegy hogy városi vagy falusi a körzet.Én falun dolgozok és nagyon szeretem.A napom hasonlóan telik az előttem szólóhoz. 20 éve dolgozok védőnőként.Mindenkinek ajánlom aki szeret "önállóan" dolgozni.Sokrétű a munkánk,mondhatni hogy mindenhez értenünk kell.Teljesen más mint a kórházi ápolóknak,vagy esetleg a kórházi védőnőnek.
2015. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább az ápoló. Én nőként is azt választottam és imádom. Az millió szakirányra tud szakosodni. Ráadásul külföldön is tárt karokkal várják. Ezzel szemben a védőnő csak hungarikum. De te tudod.
2015. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az ápolót választottam, ugyan még csak tanulom, de nagyon tetszik. A SOTEn diplomás ápoló képzés van, ami azt jelenti, hogy nem kell osztályokra szakosodnod, bármikor elmehetsz szülészetre/ sürgősségire/ sebészetre, stb., ami hatalmas előny, mert így nem kell egész életedben ugyanazt csinálnod, váltogathatsz. Ráadásul nagyon kevés diplomás ápoló van, így a legtöbb esetben 1-2 év után főnővér lehetsz, még több év után ápolási vezető, stb. Ja és már mesterképzés is folyik az adott szakon,ami után PhD hallgató is lehetsz, így aztán mindig tudsz egyre feljebb és feljebb lépni...sok féle terület van, ahol kipróbálhatod magad. És persze a külföld az tényleg nagy lehetőség, pláne a Semmelweises diplomával...:)
2015. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos volt számomra. Egyébként lány vagyok az első kommentelőnek válaszolva. Jelenleg az ápoló van első helyen a jelentkezéseim között, de addig is próbálok még tájékozódni, hogy azt válasszam, amelyik közelebb áll hozzám az információim/tapasztalataim alapján. Várok még minél több választ.
2015. ápr. 30. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ápoló napját még nem tudom leírni, de egy segédápolóét igen. Még csak most kezdtem az OKJ-t, de már 4 hónap tapasztalatom van. Szeretek kórházban dolgozni, de most váltottam és az új helytől kicsit tartok. Egy fővárosi kórház kardiológiája;tipikusan nem elit hely. Viszont a legnagyobb szeretettel fogadtak, szinte tárt karokkal - mert nagy az emberhiány és így a segéd is sokat jelent. Aki ezt csinálja, az már tényleg "szerelemből" teszi a dolgát.
2015. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
végül mi nyert és hova tanultál tovább?:)
2015. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!