Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha történelemből vagyok jó és...

Ha történelemből vagyok jó és érdekel is, minek kéne tanulnom?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván történelmet?
2015. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezzel milyen szakképesítést/munkát lehet szerezni?
2015. máj. 2. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent

Pl. Tanárnak (ált.iskolai v. középiskolai)

2015. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy muzeológus, levéltáros is lehetnél

(de ahhoz a muzeológia/levéltár) szakot is el kéne végezned

2015. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
régész, muzeológus, kutató, egy restaurátori szakmával lehetnél bármilyen restaurátor egy múzeumban
2015. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát,akkor lehet inkább keresek valami szakmát.
2015. máj. 2. 21:48
 8/10 Parti Sétány Vendégh válasza:
Igen,jó döntész egy szakma keresése, amiből meg tud élni.
2015. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miből vagy még jó? Bírom a sok nagyeszűt, hogy aki töriből jó, az csak töri tanár lehet, meg régész. Aki persze matekból jó, annak a hülye is azt mondja, hogy lehet, informatikus, mérnök, elemző, matematikus, stb... És ezekhez nem kell másik tantárgy, pl. fizika? Na ugye...

A kombinációk a fontosak, ha valaki gyökeresen csak is egy dologból jó, akkor nehéz lesz az élet; matek-töri: közg., katasztrófavédelem , magyar-töri: jog , idegen nyelv(ek)+töri: diplomácia, nemzetközi kapcsolatok, stb...

2015. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 masni1 ***** válasza:

Ha töriből jó vagy, akkor a többiből sem lehetsz nagyon rossz. Van logikád, verbális készséged, numerikus készséged, valószínű tudsz elvonatkoztatni. Nyugodtan mehetsz jogásznak, szociológusnak, irodalmárnak stb. Amit a többiek elmondtak az is jó. Én a tanári pályát csak akkor ajánlom, ha csíped a középiskolásokat az összes flúgjukkal, el tudod fogadni, ha valaki épp nem a történelmet kultiválja és nem veszed személyes sértésnek. Aztán még ott van a tanári kar. Egymást maró, kicsinyes trágya banda. De ők a kollégáid!!!!! Szóval a gyerekeknek taníts. Lehetsz még óvónő vagy bácsi (nem tudom mi vagy)

Leginkább azt döntsd el, hogy társaságban szeretsz-e dolgozni, team-ben, vagy egyedül. Jól kezeled-e a stresszt, vagy nem, és így tovább. Szerencsés pályaválasztást.!!!

2015. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!