Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jelentkeezési sorrendről...

A jelentkeezési sorrendről akarok kérdezni? ( felsőoktatás)

Figyelt kérdés

1. hely 420 pont

2. 392

3.370

Az lenne a kérdés, hogy ha a 2. szakra pl. 500-an jelentkeznek első helyen és abból 300-nak megvan a ponthatár, tehát fel van véve , és a szakra 300-at vesznek fel, de közben nekem is meg lenne a pontszám ( 1. helyre jelölt 420-ra nem), de a második helyre jelöltem, akkor aki első helyre írta és meglett neki előbb van mint én, aki csak 2. helyre?

Tehát aki első helyen megfelelt az előbbre van véve mint aki 2. helyen érte el?



2015. máj. 2. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. Ez úgy megy, hogy ha valakit felvesznek az első helyére, akkor "törlődik" a többi jelentkezése és akit nem vesznek fel az első helyére, annak is a saját első helyre történő jelentkezése. Tehát ha nem vesznek fel elsőre, akkor a második lesz a te elsőd. Tehát nem különböztetik azt meg, hogy te hányadiknak jelöltél egy helyet.



Most ez így nyakatekert, de úgy érzem, hogy ez passzol a legjobban ahhoz a gondolkodásmódhoz amivel felvázoltad :D

2015. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az algoritmus sorba rakja a diákokat, pontszám szt, majd a legmagasabb pontszámút berakja a választott helyre, stb. Téged előbb rak be a másodiknak jelölt helyre, mint azt, aki elsőnek jelölte, de kevesebb a pontja nálad.
2015. máj. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!