Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak tovább? Teljese...

Merre tanuljak tovább? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Még van két évem a gimnáziumban, de azért már komolyan el kell gondolkodnom azon, hogy mit fogok kezdeni majd utána mert jelenleg fogalmam sincsen. Matek-informatika tagozaton vagyok és fakultációnak is ezeket vettem fel. A gimibe való jelentkezéskor sem tudtam pontosan, hogy mit akarok, talán azért választottam ezt a tagozatot mert ez tűnt a leghasznosabbnak. Most is annak tartom, de nem vagyok benne túl jó... Informatikából szín ötös vagyok, de ez nem nagy dolog, tekintve, hogy eddig az elméleten kívül csak az office programcsomaggal foglalkoztunk, majd jövőre jön a programozás, adatbázis kezelés, weblap készítés. A matek pedig nagyon változó....Tavaly éppen meglett a négyes, idén félévkor már majdnem ötös lettem, most pedig ismét inkább a hármas felé hajlok, bár még megvan a négy egész, de nem sokáig...A geometriai részekkel van problémám. Mérnök informatikusnak "készültem" (legalábbis ez jutott eszembe nekem és a családomnak is), de egyre jobban elbizonytalanodok, pláne, hogy a BME-re akarnak továbbküldeni. Én nagyon szívesen mennék oda és tanulnék mérnök infót, tehát nem arról van szó, hogy olyasmit akarnak rám kényszeríteni, amit utálok, de nem hiszem, hogy a képességeim megfelelőek hozzá. Az egy dolog, hogy felvesznek majd, de egy műszaki egyetemen bent is kell maradni. Más iskola ilyen szempontból nem jöhetne szóba...Viszont más meg nem igazán érdekel és igazándiból nincs is olyan tárgy, amiből kiemelkedő lennék. A "tanulós" tárgyakból ötös vagyok (mint a többség), de nem érdekelnek különösebben, a nyelvek is egész jól mennek, de önmagukban nem érnek semmit. Régebben rengetek ötletem volt (patológustól kezdve a kertészmérnökig), de egyikbe sem gondoltam bele komolyan és nem tudom, hogy mi lenne az, ami nekem való és jól meg is lehet belőle élni.
2015. máj. 3. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a BME-n kivül is vannak jó mérnökinfo képzések. Illetve a "nyelvek nem érnek önmagukban semmit"? Hol? Tudtommal tolmácsokra, fordítók elég jól keresnek. Anglisztika szak nézz utána.
2015. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy a nyelvek nélkül nem ér az ember sokat. Főleg a német felkapott mostanában, hisz rengetegen menekülnek ki oda dolgozni, élni. Csak a családban 4-en járnak német tanárhoz. Szerintem az angolra is ugyanez vonatkozik Anglia miatt. Ha még valami ritkább/különlegesebb nyelvet választ az ember mellé, mint pl. skandináv, távol-keleti, akkor nyert ügye van. Tolmácstól, idegenvezetőtől kezdve a multikon át a külföldi munkavégzésig rengeteg lehetősége van. Még akkor is, ha nincs más végzettsége. Persze ehhez jól kell beszélni az adott nyelveket. Egy kínaiul tolmácsolót ismerek, nincsenek megélhetési gondjai.

Műszaki informatikai egyetemre csak akkor érdemes menni, ha nagyon jó vagy matekból és már most tudsz programozni. Különben csak szenvedni fogsz vagy 5-6-7 évig. Ha elvégzed. És akkor sem biztos, hogy jó szakember leszel. Valóban könnyebb bejutni - sok helyre már 2-es matek is elég - , mint bennmaradni.

Egyébként nem értem, hogy miért csak a BME jöhet szóba. Nem az az egyetlen színvonalas intézmény. Kicsit unom már ezt a Pest mániát az országban.

2015. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm beszélt 4nyelven jól.(Angol,Francia,Olasz,Német) Elvégzett valami nevetséges diplomát és nagyon jól keres. A nyelvek nagyon fontosak a mai világban. Főleg ha valami speciálisat is beszélsz mint pl kínai.
2015. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Eddig tolmács, fordító irányba még nem gondolkoztam, de nem is hiszem, hogy nekem való. Jelenleg angolt és németet tanulok. Fontosnak tartom a nyelvtudást és mindenképpen szeretnék nyelvvizsgákat, de nem érdeklődöm különösebben a nyelvek, kultúra iránt ezért pl. anglisztika eddig eszembe sem jutott. Én szeretem ezeket a nyelveket tanulni (angol faktot is választottam), mert könnyen megértem, tanulom őket, egész jól mennek, de nem érzem azt, hogy bele tudnék mélyedni és ezt tanulni éveken át illetve később ezzel foglalkozni. Illetve ezek azért nem olyan különleges nyelvek, szerintem rengetegen beszélik őket ezért nem hiszem, hogy annyira keresettek lennének, más nyelven pedig egyelőre nem gondolkoztam, pláne, hogy még ezekből sem tartok ott, hogy mondjuk legyen egy nyelvvizsgám (németből jövőre tervezem).

Itthon leginkább azt szeretnék és igazából én is, ha Budapestre mennék továbbtanulni. A BME az ő "kívánságuk", hogy így fogalmazzak, de én gondolkodtam az Óbudai Egyetemen is. Az a baj, hogy az ilyen humán tárgyak mint pl. a nyelvek, történelem nem vonzanak, inkább a reál dolgok keltik fel a figyelmemet, viszont nem olyanok a képességeim, tudásom, hogy ezzel tudjak bármit is kezdeni.

2015. máj. 4. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!