Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizem, szeretnék...

Jövőre érettségizem, szeretnék a nyáron jól felkészülni. Teendők, tippek, trükkök, tanácsok?

Figyelt kérdés

Emelten vagyok magyarból és töriből. A törit imádom, szívem, lelkem a történelem, tudom is, de mégsem megy. A dolgozatok egyszerűen nem sikerülnek. Holnap lesz egy dualizmusdoga, hát, ha lehetek őszinte, már előre félek. Nemrég történt, hogy jelentkeztem önként javítófeleletre, ami ötös is lett. Megdicsért a tanár, hogy ahhoz képest, hogy honnan indultam, nagyon ügyes vagyok, ismétlek mostmár rendesen, és végre elkezdtem tanulni. Szerinte simán meg tudom csinálni az emeltet. Ez persze jól esett, de nem érzem úgy, hogy menne.

A nyelvtant nem szeretem, de tudom! A helyesírásommal lekopogom, hogy nincs baj, az elemzéseim, érveléseim szépek. Irodalomból is jó vagyok, verseket, drámákat is szeretek írni, ami azért egy-egy fogalmazásnál igen jól jön.

A matek... Wha. Na szinte ettől félek legjobban. Nem tudom. Ha az egész csak kombinatorikából meg szerkesztésből állnak, akkor meglenne. De az algebra, logaritmus abszolút nem megy. Egyszer logaritmusból négyest írtam. Nem, magam sem értem hogyan.

A némettel nincs különösebb problémám, remélem ti is azt mondjátok, hogy középszinten simaliba...

Az ötödik tantárggyal is gondban vagyok. A filozófiát néztem ki magamnak, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá.


Szerintetek mi a sikeres felkészülés titka? Tudom, nehéz ezt így megmondani, de szeretnék néhány tippet.



2015. máj. 3. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyomtasd ki a korábbi érettségi feladatsorokat és töltsd ki :) Magyarhoz azt tanácsolom, hogy míg időd engedi, olvass sokat, főként kötelezőket! A szókincseden is fog lendíteni, ezáltal majd a szóbelik is jobban fognak sikerülni, ráadásul, ha érvelni szeretnél, akkor fogsz tudni irodalmi példákat felhozni. A szövegalkotási résznél azt tanácsolom, hogy nagyjából tudd, mit szeretnél (érvelni, novellát elemezni, stb.) választani és azoknak a szempotjait nagyon gyakorold be, valamint tanulj meg 'rizsálni' és 1-2 összejön az 500-1500 szó.


A töri érettségire nem feltétlen kell 100%-os tárgyi tudás. Az első része szinte szövegértés. Figyelni kell a feladat szövegére és nem lesz probléma. Ugyan ez az esszéné is. Térben, időben elhelyezni + pár fontosabb információ és nem lesz gond. Az atlaszból sok dolgot lehet kipuskázni, legálisan :) Jó, ha nagyon figyelsz órán, jegyzetelsz, és ez már sokat segít! Sosem voltam jó töriből, de beültem az első padba, odafigyeltem, jegyzeteltem, tankönyven utána néztem a dolgoknak és egy hajszálon múlt a 4-es érettségim.


Némettel, filóval valamint matekkal kapcsolatban nem tudok segíteni, ezekből nem érettségiztem (diszkalkuliás vagyok, matekból ezért nem). Infón nem gondolkoztál?


u.i.: most vettem észre, hogy emeltezni szeretnél. Én nem emelteztem semmiből, de szerintem írtam olyat, ami számodra is hasznos lehet!:)

2015. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó érettségit akarsz? Hagyod az emelt magyart a francba. A legszubjektívebb, és borzasztóbb érettségi a világon. Nem most milyen, de ha változatlan, akkor az elég rossz.

Érdemes statisztikát nézni erről. Kezdetben 4000-en jeentkeztek emelt magyarra. Majd ez a szám elkezdett csökkenni, míg elérte az átlagot a 900-at. Az emelt magyar kb. 3%-a lesz 90% feletti, és kb. 5-8%-a 80% feletti. Szemben az összes többivel, ahol 10-15% -a 90% feletti eredményt ér el. És ez véresen komoly. Nem egy oktv-s ismerősöm, magyar versenyeket nyerő, intelligens emberek szpták be emelt magyarral. 90% kellett volna felvételihez, helyette 60% lett.

Ha felvételihez kell, akkor tényleg hagyd ott.

2015. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Segítenék, de ahhoz kellene egy kis ismeretség.

Fényképezd le a holnap megírt történelem dolgozatod, miután kikaptad kijavítva (a nevedet photoshoppold le róla, az nem érdekel, meg egyéb adatokat is). Így talán látni fogom, hogy mi az erősséged és mi a gyengeséged.

2015. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!