Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha másodjára sem sikerül...

Ha másodjára sem sikerül felvételt nyernem az orvosira, akkor harmadjára már kár is próbálkoznom?

Figyelt kérdés

Az emelt biológi/kémia érettségim 70% fölé kellene írnom, de ahogy a tavalyiakat csinálom, 50-70 között vagyok legtöbbször.

Félek, hogy nem fog menni idén sem!


Tavaly nagyon keveset tanultam rájuk, akkor érettségiztem a többi tárgyból is. Azok mind 5-ösek lettek!

Viszont tavaly a bioszom 44% a kémia 41% lett, szóbelivel együtt!


Azóta rengeteget tanultam, de egyszerűen még mindig vannak hibáim, illetve vannak olyan anyagok, amik nem mennek...


3-adjára van értelme még megpróbálni? 21 éves leszek lassan...


2015. máj. 7. 14:15
 1/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs nyelvvizsgám, és csak a biosz/kémia emeltem lenne csak, ami miatt megvan a max 100 többletpont, de más helyekre, ahová nem kell az emelt, oda nem számítják be, így ugrik a 100 pontom, és így más helyekre csak 360 pontom lenne kb.


Orvosláson kívül meg nem szeretnék más kémiás/bioszos dologgal foglalkozni.

2015. máj. 7. 14:24
 2/5 anonim ***** válasza:

A ponthatárok tavaly 407-432 között voltak az ÁOK-n az országban. A plusz 100 pontodat beszámítják, ha kell hozzá biosz, és kémia, pl.: fogorvos, gyógyszerész, OLKDA, és az egyikből származó +50 pontot beszámíthatják. Viszont az az igazság, hogy az ÁOK az nem egy büfészak, oda sokat kell tanulni. Az érettségi pedig ahhoz képest nem olyan nehéz. Én is egészségügyi szakon tanulok már egy ideje, és tudom, hogy nem könnyű.

Te tudod, hogy tényleg ezt akarod-e. Szép hivatás, de nehéz!

2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha már másodjára sem jutsz be az elég égő,úgysem tudnád elvégezni.
2015. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarom elvenni a kedvedet, de én elsőre kerültem be tavaly jó magas pontszámmal (465) és mégis alig bírom... De azért sok sikert!
2015. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod eldönteni, hogy mennyire szeretnéd. Egy ismerősömet szintén harmadjára vették fel és eddig kiválóan teljesít, nem szín ötös persze, de eddig minden vizsgája elsőre meglett.Nem szabad, hogy kedved szegjék, persze reálisan kell gondolkodni, ott tényleg tanulni kell..


Egyébként szerintem ne állj ennyire negatívan a dolgokhoz, tavaly én sem kerültem be, de szerintem a ponthatárok között nem lesz nagy mozgás, szóval csak hajrá! (és én is 21 leszek a nyáron, ez se szegje kedved! az az egy-két év ide vagy oda, szerintem már édes mindegy :D )

2015. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!