Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? Jogi szakokleveles orvos vagy jogász osztatlan mesterszak?

Figyelt kérdés
Két év múlva végzek az orvosin, de mindig is érdekelt a jog. Szerintetek a kettő KÖZÜL (az egyiket se opció nem játszik) melyiket válasszam? A két éves jogi szakokleveles orvos képzést vagy az öt éves jogász szakot. Kérlek, írjatok érvet-ellenérvet, ami eszetekbe jut. Én úgy vagyok vele, hogy a szakokleveles képzés talán jobban "kiegészít" egy orvosi diplomát, mivel direkt ehhez a pályához ad egy "kiegészítő SZAKoklevelet". Viszont ha még +3 évet ráhúzok, a jogász szak ad egy teljes értékű jogi diplomát. Tudom, hogy nekem kell döntenem, de érdekelne, hogy más mit gondol.

2015. máj. 10. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mivel akarsz foglalkozni. Gondolom nem poénból végezted el az orvosit, szerintem kár lenne elpazarolni azt a tudást, amit ott szerzel. Ebből kifolyólag pedig bőven elég lenne a 2 éves képzés, mert amire orvosként szükséged lehet, azt ott megtanítják. A többi, amit az 5 év alatt jogon meg tudnál tanulni, valószínűleg felesleges lenne a további munkavégzésedhez (nem mellesleg nagyon drága is). Ha jogászként szeretnél dolgozni, akkor érdemes elvégezni az 5 éves képzést, de akkor minek szenvednéd végig az orvosit?
2015. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A jogász szak leginkább a tudás miatt érdekelne, hogy meglegyen az a jogi tudásom, ami egy jogásznak van. Illetve a családjog vagy betegjog érdekelni. Mert orvosi mellett abban is van ráció, hogy jogi diploma + egészségügyi szakjogász képzés. Az még jó pár év így, de szerintem ütős párosítás lenne.
2015. máj. 13. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha ennyire ráérsz, és pénzed is van, hogy kifizesd, akkor csináld. Azzal biztos, hogy csak előbbre jutsz, ha tanulsz. Viszont én nem szívesen lennék ott 30-35 évesen - igaz 3 diplomával -, de mindenféle tapasztalat vagy bármi nélkül.
2015. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakokleveles orvos képzés csak levelezőben indul, és a sima jogot is levelezőn gondoltam. Sok orvos végez jogot munka mellett. Bár a szakoklevél lehet, hogy jobb döntés lenne. Egyébként diákhitelt vennék fel, 35 éves korig lehet.
2015. máj. 13. 22:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve van még egy dolog. Az, ahogy az emberek (nem feltétlenül a betegek) viszonyulnak az orvosokhoz. Tudom, hogy sok orvos részéről is van hiba bőven: hálapénz elvárása/elfogadása, lenéző stílus, betegek kb tárgyként kezelése, és még lehetne sorolni. De van sok becsületes, jóindulatú orvos is, aki tényleg gyógyítani szeretne. Viszont sok beteg részéről is van gond. Nyilván a sok rossz tapasztalat az oka, de szerintem a nagy "felvilágosodás" is benne van. Ez utóbbit úgy értem, hogy lassan már mindenki mindenhez ért. Ne értsetek félre, nem az a gond, hogy egy beteg utánaolvas ennek-annak a neten, és nem tök tájékozatlanul megy orvoshoz, hanem mikor elolvas 2-3 cikket és kompetensebbnek érzi magát a témában a szakorvosnál. Vagy amikor neten bizonyos nők fainul szidják egyik nőgyógyászt a másik után, hogy neki 15-ből egy se vált be. (Itt mondjuk el lehetne gondolkodni..) Na persze nem a modorát szidják elsősorban, hanem szakmailag. Hogy milyen gyógyszert írt fel meg X fogamzásgátlóra mit mondott. Az meg se fordul a fejükben, hogy egy szakorvos talán jobban ért a gyógyszertanhoz, mint egy ügyvédnő, tanárnő, takarítónő...stb, aki neten elolvasott egy cikket a fogamzásgátlókról. Még lehetne folytatni a sort, de felesleges. Summa summarum az emberek orvosokhoz való hozzáállása miatt érzem azt, hogy nem. EZT nem akarom. Nem akarom, hogy -bár még diplomám sincs-, de már ha valaki megtudja, hogy mit tanulok, ÚGY néz rám... úgy, mintha valami pénzéhes, gonosz dög lennék. Nem akarom, hogy ha meglesz a diplomám, orvosként egyből a rosszindulattal találkozzak sztereotípiák alapján, holott semmit nem tettem érte.
2015. máj. 13. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
A jog (is) eléggé szivatósan nehéz. Sok ismerősöm bent ragadt, és 4 éve csinálja a záróvizsgákat. Diploma után 3 év szakvizsgáig. Átlagban 5 év alatt kevesen végzik el.
2021. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!