Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jól döntök?...

Szerintetek jól döntök? CAD-CAM informatikus majd elvégzés után Mérnöknfo egyetemen.

Figyelt kérdés
Üdv, arra az elhatározásra jutottam, hogy nem idén megyek egyetemre, hanme csak 2 év múlva a cad-cam informatikus szakma elvégzése után. Azért jutottam erre az elhatározásra, mert úgy gondolom ha elvégzem a szakmát, egyrészt pontokat kapok másrészt meg betekintést nyerhetek az informatikus világba részletesebben, ami szerintem előnnyel járhatna majd az egyetemen. A két év alatt elvégezném az angol középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgát így még több pontot tudhatok magaménak. Szerintetek jól döntök, vagy kezdjem el az egyetemet?

2015. máj. 24. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mért CAD-CAM-et akarsz és Mérnökinformatikát ?


A CAC-CAM-nek nem sok hasznát veszed.. Mert ha mondjuk a mérnökinformatika helyet gépészmérnököt írnál akkor logikus, de így nem nagyon értem, mit akarsz 2 év CAD-CAM-el és utána Mérnökinformatikával. A kettő üti egymást igazából.


Ui: Szerintem totál felesleges a Technikusi.. én is végeztem, megbántam.

2015. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

*CAD-CAM

(Nem sok hasznát veszed, mérnökinformatikán)

2015. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk gépészmérnöknek mennék tovább, egyetemen akkor hasznomra lehetne?
2015. máj. 24. 12:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor igen, bár függ attól, hogy milyen a technikusi színvonala, pár hasznos dolgot biztos megtanítanak, de köze nincs az egyetemhez, kb első félévbe fog érni valamit az amit eddig tanultál.
2015. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges a CAD-CAM informatikus szakma megszerzése, ha a gépészmérnöki képzést is el akarod végezni. Mérnökinfó mellett meg pláne nincs értelme.
2015. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs akkor, hogy mitévő legyek..
2015. máj. 24. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem válassz, hogy mi érdekel jobban, a gépészet, vagy az informatika..

Mindkettő hasznos, egyikkel sem jársz rosszul..

2015. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha olyan társaság lesz a technikusin akiket már jól ismersz(nekem ilyen volt) akkor talán megéri, annyian hogy nem csináltok szinte soha semmit, csak hülyültök meg elvagytok úgy 2 évet még.


De ugye a jelentkezésről már lekéstél, szóval.. most vagy vársz egy évet és addig dolgozol nyelvvizsga, vagy pedig elmész technikusira, vagy marad a önköltséges szak.

2015. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jelentkeztem egyetemre, de arra gondoltam hogy lehet valami szakma kellene amit hasnzosíthatok is ,és ugye felsőfokú szakképesítésért + nyelvvizsgáért járna többletpont mellesleg mérnökinfo+ programtervezőt jelöltem meg.. de félek hogy első évben kibukok, ezért is gondoltam előtte valami szakmára
2015. máj. 24. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:

A komoly helyekre nem elég a technikusi, ha ebben akarsz dolgozni akkor szerezz diplomát, ha nem megy akkor tegyél le hogy ebben dolgozol, ha csak nincs nagyon komoly protekciód valami céghez.


Matekból jó vagy ? Tudod mire vállalkoztál ?

2015. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!