Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első félév után otthagyni az...

Első félév után otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy valószínűleg nem fognak felvenni az 1. helyre,amit megjelöltem. A 2-3. szakok,amikre jelentkeztem pedig nem érdekelnek annyira,mint az első. Mindenképpen el kezdeném az egyetemet ősszel,viszont ha első félév után otthagyom,akkor úgy tudom,nem kell fizetnem. Keresztfélévben milyen alapképzések indulnak? Érdemes újraérettségiznem? Azt a fél évet mivel tölthetném?



2015. máj. 24. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire tudod előre, hogy keresztfélévben úgyis újrajelentkeznél, akkor teljesen felesleges elkezdeni (1 félévre is), pénzkidobás.
2015. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itthon semmiképen sem akarok maradni. Ha elkezdem legalább addig is tanulok, és akár meg is szeretem,bár kétlem,de így van esélyem:D
2015. máj. 24. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Elpazarolsz egy értékes ingyenes félévet, semmi értelme. Érdemes akkor inkább be sem iratkozni, el sem kezdeni. Helyette nézhetsz valamilyen OKJ-s képzést, szakmát, mert az első 21 éves korig ingyenes, egyetemre járhatsz utána is ingyen, de legalább addig is tanulsz, lesz valami a kezedben. Ha esetleg jó képzést választasz, többletpontot is kaphatsz érte az adott egyetemi szakhoz a felvételin. Vagy ha nem, akkor dolgozz valamit, gyűjts pénzt...

A keresztféléves képzések száma elég csekély, de utána tudsz nézni annak, hogy az, ami valóban érdekel, indul-e keresztfélévesen.


Én amondó vagyok, gondold át, hogyan tudnál több pontot szerezni, újraérettségizni is hasznos lehet, mert ha most nem vesznek fel oda, ahova menni szeretnél, lehet, hogy keresztfélévesen vagy jövőre sem fognak :)

2015. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Menj javító értettségire ősszel
2015. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel, ne iratkozz be! Feleslegesen pazarolnál el egy állami félévet, ami később lehet, hogy éppen jól jönne (az első félév után nem kell fizetni sima alapon, osztatlanon kettőt adnak rá, hogy átgondold, abbahagyod-e). Ha első helyre nem vesznek fel, a többit meg nem akarod, inkább próbáld meg jövőre újra! Ha mégis beiratkoznál, némi tapasztalatot ugyan szereznél meg barátokat, de sok pénz menne kollégiumra/albérletre/BKV-ra, plusz fogyna az államid feleslegesen. Keresztfélévesen se érdemes gondolkodni, szinte alig indul valami, például az ELTE-n is csak az egyetlen pszichológia szak az, amire lehet jelentkezni olyankor. Ha az érettségid lett rossz, érdemes azt újra megpróbálni, igaz, hogy sokba kerül, de talán utána sikerülne bejutni. Vagy egy nyelvvizsgát letenni, ha még nincs.


Engem tavaly felvettek oda, ahova már 8 éve menni akartam, de első félév felénél otthagytam, mert szinte mindent tanultunk, csak azt nem, amire amúgy felvettek. Akkor kicsit bántam is, hogy talán mégse kellett volna az elején, hátha később jobb lesz, de most látva a második félévet, teljesen megbizonyosodtam róla, hogy a legjobb döntés volt otthagyni, mert ez egyre rosszabb, amit én képtelen lennék elvégezni. Sajnos gimisként nem ismertem az egyetem világát, nem tudtam, mi vár ott rám. Igaz, így elpazaroltam egy 1 állami félévet, de legalább megismertem egy csomó embert minden karról, beszélgettem velük a szakokról, és már tudom, hogy mit akarok tanulni. Ezért is írtam most újra 2 érettségit, hogy jobb eséllyel induljak. Aztán most hónapoknyi gondolkodás után rájöttem, hogy a megjelölt három szak közül a harmadikat talán mégse akarom, így lehet, hogy törlöm is. Vagy ha nem törlöm és esetleg mégis arra vesznek fel, akkor meg megpróbálok átjelentkezni másik szakra rögtön év elején, mert erre is van lehetőség, ha a feltételek adottak, csak kicsit macerás (egyik csoporttársam is ezt csinálta tavaly, onnan tudom, mi a menete).

2015. máj. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenképpen átfogom gondolni. Egyébként gyógypedagógiára jelentkeztem,de nem valószínű hogy idén felvesznek. 2. hely meg egy mérnöki szak,és igazából nem az a baj,hogy nem érdekel,hanem hogy nem ez életem célja.
2015. jún. 3. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!