Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok a könnyű/ könnyebb...

Melyek azok a könnyű/ könnyebb egyetemek ahol van gépészmérnöki szak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Miskolci Egyetemre könnyű bekerülni, és jó a gépész karjuk, de a bennmaradás csak tőled függ
2015. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dunaújváros
2015. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ME-n könnyű lenne a gépészmérnöki??? Ez csak vicc ugye?:D TOP3-as képzés az országban...


HVG szerint ezek számítanak "könnyebb" egyetemeknek gépészmérnöki képzés szempontjából:

Debrecen, Kecskemét, Nyíregyháza, Dunaújváros, NYME, Pécs, Szeged.


Amik "erősebbnek" számítanak:

BME, Óbudai, Miskolc, Széchenyi, Gödöllő.

2015. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt sosem mondtam, hogy könnyű a gépész a Miskolcin, csak könnyű bekerülni, és a bennmaradás a kérdezőtől függ.
2015. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de megtévesztő lehet a válasz, mivel a kérdés egyáltalán nem arra vonatkozott. Egyébként pedig az összes egyetemre "könnyű" bejutni, szóval nem értem, hogy Miskolcot miért emelted ki.
2015. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért a Miskolcin alacsonyabbak a ponthatárok, pl engem 300 ponttal vettek fel Mérnökinfóra, de talán 260-tól már be lehetett kerülni
2015. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Egységesen az egész országban alacsony ponthatárok voltak mindenhol, nem csak Miskolcon (kivéve BME).

2. Értem amit leírtál, de a kérdés nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy egyetemen belül hol a legkönnyebb a gépészmérnöki képzés. Ez nehezen kimutatható mérőszám, ugyanis rengeteg dolgot figyelembe kell venni, de HVG rangsorból kilehet következtetni hol erősebbek, hol gyengébbek a képzések.

3. Munkáltatói vélemény szerint Miskolc a 2. legerősebb egyetem a gépészmérnöki képzésben úgy 2-3 éve, a legfrisebb rangsort sajnos még nem láttam. Összesített eredményben talán 3. helyezett volt, az OTDK és a hallgatói minőség egy picit lejjebb húzta az átlagot, tanárok minősége az elég erős.

4. A Miskolci Egyetemen nagy átszerveződések voltak ezéven, sokkal színvonalasabb lesz következő években a képzés, mint az elmúlt néhány évben.

2015. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vodafonelive ***** válasza:
Nem akarok beleszólni, de ne csak az döntsön nálad, hogy melyik a könnyű, hanem az is, hogy gépészmérnökön belül melyik az a szakterület ahova szívesen elmennél. Ha tudod, hogy általános gépész vagy CAD-CAM-es vagy gépgyártás technológus és társai akarsz egyszer egy szép napon lenni akkor ez alapján keress és szűkítsd le a kört. Viszont fentebb nagyjából leírták hol milyen. (én Pécsen nyomom az ipart és megmondom őszintén, mondták nekem vannak azért ennél "erősebb" helyek is, de minden a hozzáállástól függ, van akinek még itt sem megy és nem adja fel)
2015. jún. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!