Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érdemes egyedül felkészül...

Hogy érdemes egyedül felkészülni középszintű matematika érettségire?

Figyelt kérdés
3 éve érettségiztem, hülye voltam, nem tanultam. Szeretnék egyetemre menni, az informatika érettségim 86% lett, a matematika viszont csak 49%. 2016 májusában fogok javítani matekból, minimum 70%-ra, de inkább 80% lenne a cél. A gond csak az, hogy 3 éve semmit sem gyakoroltam, így kb. semmire nem is emlékszem. Magántanárra nincs pénzem. Kezdjem el a 9-12 tankönyveket átnézni, ill. régi füzeteket? Esetleg tudtok valamilyen jó könyvet, ami segíthet felkészülni?
2015. jún. 10. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A könyvre keress rá, abban nem tudok sajnos segíteni, de ajánlom, hogy ha majd már egy picit belejöttél (de még számítasz az esetleges csalódásra), nézz meg egy feladatsort az oktatási hivatal honlapjáról, hogy lásd, minek is kell nekiülnöd. Az összes fent van, tehát minimum 22, ha jól számolom, azzal már jól be lehet gyakorolni a mintapéldákat. Megvan, hogy általában miket szoktak kérdezni, eszerint érdemes átnézni a könyveket, és megtanulni az anyagot. Halmazelméletnél pl alap az unió, metszet, de pl. a diszjunkt halmaz fogalmát szinte sose kérdezik. Azokat is nézd át, de főleg a többit sajátítsd el nagyon jól. :) És sok sikert, egy év alatt bőven fel lehet rá készülni.
2015. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nézegettem már, azért valamire emlékszem még, nem a halmazokkal lesznek itt problémák. :) Amit elfelejtettem, az a geometria, a valószínűségszámítás, permutáció/variáció/kombináció, aránylag összetettebb egyenletek, illetve a koordináta-rendszer/koordináta-geometria. Igazából az érdekelt, hogy van-e erre valami külön könyv, de kétlem.
2015. jún. 10. 20:51
 3/3 anonim válasza:

Obádovics matematika.

Ugyan ebben a cipőben járok, nekem hasznos ez a könyv.

2015. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!