Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mostani helyzetben Magyarors...

A mostani helyzetben Magyarországon érdemes egyetem/főiskolára menni?

Figyelt kérdés

16 éves Budapesti srác vagyok még 3 évem van a középiskolából. Nagyon sokat gondolkoztam ezen a témán már régebben is, de nem kaptam még senkitől normális választ.


Most sima gimnáziumba járok, de jövőre el szeretnék menni egy konkrét szakmát tanulni pl. burkoló, kőműves stb... Angol nyelven középszinten, németül alapfokon beszélek. Na most a lényeg


Nem származom gazdag családból, de meg tudnánk oldani a felsőoktatást ha nagyon akarnánk. Ami nem tetszik, hogy egy alapdiploma megszerzéséhez 6 évet kell még iskolában tölteni. 6 évet. Nem a tanulással van bajom 4.5 volt az átlagom. Az alatt az idő alatt míg tanulsz 24 évesen végzel, (vagy hamarabb 1 évvel) És még mindig nincs munkád (persze lehet egyetem mellett dolgozni.) De utána... Miután végeztél friss diplomásként ki lehet törölni a papírral a seggedet.


Csak nagyon kevés friss diplomás talál magának rövid időn belül munkát, ott is vagy szerencse vagy a protekció. (Apuci)

Míg valaki egyetem után vért izzad mert nincs munkája ennyi tanulás után addig valaki pénzt keres, esetleg kimegy másik országba tapasztalatot gyűjteni, (persze ha beszéli a nyelvet.)


Nem az egyetemre járókat szeretném leszólni mert jó dolog az egyetem csak feldühít, hogy ebben az országban nem lehet normálisan megélni, még akkor sem ha ennyi évet áldoztál a tanulásra. (Most nem a marketing-kommunikáció szakra gondolok) Hanem egy Mérnökre aki nem talál munkát. Bezzeg kint 1.5 milliót keresnek. Az orvosokról ne is beszéljünk...


Ezért gondolnám én azt hogy egy konkrét szakmát szeretnék kitanulni, hogy fiatal koromban legyen munkám biztosan. És később miután pénzt spóroltam rá továbbképzem magam. Leginkább egyetemisták és felnőttek válasza érdekelne! Köszönöm, hogy végig olvastad!



2015. jún. 18. 12:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van friss diplomás, aki nem talál munkát. De van kőműves, meg burkoló, meg 20 éve diplomázott is, aki ugyanúgy nem talál munkát.
2015. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
De ha van affinitásod az informatikához, hát aki azon a területen nem talál munkát, az tényleg csak magára vethet.
2015. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék kőműves lenni nem életcélom csak egy ötlet volt. 18 éves korom után ebben lenne lehetőségem kezdeni. De ez lehet programozó vagy akármi.


Igen abban igazatok volt hogy nem 6 hanem 3 év egy alap diploma. De őszintén, egy kommunikáció szakon végzett ember mit remél?

2015. jún. 18. 13:19
 14/21 anonim ***** válasza:

"Csak sok helyről hallom hogy mennyire rossz hogy a friss diplomások nem találnak munkát."


De az a nem mindegy hogy milyen diplomaval nem talalnak?


Mernoki, informatikusi vegzettseggel, nyelvtudassal a legtobb vegzosnek mar a diploma kezhezvetele elott van allasa...


Csak hogy tisztaban legyel a valos viszonyokkal: Egy jobaratom vezeto az Audiban. Villamosmernokoket keresne, akar kezdoket is, az elvaras a nemet nyelvtudas. Kezdo fizetesnek a 400 bruttot megadjak, 1-2 ev tapasztalattal 500 bruttot siman, de jo alkuval e fole is lehetne menni, es nem talal embert. Nem azert mert magasak az elvarasok, hanem azert mert rengeteg mernok kiment kulfoldre, kozben meg rengeteg kisebb-nagyobb ceg keres folyamatosan, Pesten a BOSCH szazas nagysagrendben vesz fel fejlesztomernokoket.


Mernokbol egyertelmu hiany van, az is marad, es bonuszkent nyugaton is pontosan igy van.


Informatikus detto.

2015. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

"De őszintén, egy kommunikáció szakon végzett ember mit remél?"


o is el fog helyezkedni, ha nem is pont a szakmajaban. Az egyetem egy szuro, diplomaskent joval hamarabb talalsz allast mint diploma nelkul, es tobbet is keresel, barki is allitja az ellenkezojet.

2015. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én pl. ismerek valakit, aki alkalmazott nyelvészet - spanyol szakos diplomával keres 350 nettót. Gyakorlatilag csak a (nagyon jó) nyelvtudás és az akármilyen diploma kellett ahhoz, hogy felvegyék.
2015. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Fogadj el egy tanácsot. Ha teheted, akkor tanulj külföldön és maradj is ott. A te érdekedben mondom. Nekem is első dolgom lesz kihúzni innen, amint végeztem a sulival (1,5 év). A rokonság, baráti kör nagyrésze már kinn él valamelyik országban és SENKI nem vágyik vissza. Soha. Még az sem, aki szobalánynak ment ki. Ez mindent elmond erről az országról. Egyébként egy bizonyos párt szimpatizánsai előszeretettel terjesztik azt a hülyeséget, hogy a magyar csak csicskának megy ki és nem fogadják el külföldön. Ez nem igaz. A testvérem (is) kinn él és semmilyen diszkrimináció nem érte, sőt nagyon is kedvesek vele. Egyik csoporttásamat is várják vissza Angliába. FB oldalán olvastam, hogy mit írtak neki a volt külföldi munkatársai. Bár megértem, hogy sokan azt terjesztik, hogy a magyarral bunkók és lenézik őket. Mindenki magából indul ki.

A másik ostobaság pedig az, hogy aki itthon nem él meg, az külföldön sem. Erre sem egy ellenpéldát ismerek, sőt az egyik a családban van. Itthon keresett nettó 90-et (!!!) jeles természettudományi diplomával és felsőfokú német (Goethe) nyelvvizsgával. Külföldön pedig nettó 2300 eurót. Azt is csak egyenlőre. Az árak pedig ugyanezek, sőt sok minden még olcsóbb is. Ezt onnan tudom, hogy pár hónapja bevásároltam. És jóval olcsóbban, mint itthon. Ráadásul nekik nincs vízdíj, a gyerekek tankönyve alsó tagozaton ingyenes, 18 éves korig a gyógyszer ingyenes, vissza lehet igényelni az adóból még a babysitter-t, osztálykirándulást, nyári tábort, sőt még a magántanárt is. A kormány érezhetően nem azért van, amiért Magyarországon, hogy mindent elvegyen a néptől és a haveroknak szétossza. Vagy nyaljon a potenciális erdélyi, vajdasági szavazóknak. Nyugdíjjal, modern kórházzal, ingyen vonatjeggyel, iskolakezdési támogatással, ösztöndíjjal, várakozásnélküli (és jóval olcsóbb vagy ingyenes) orvosi ellátással. Miközben az én korosztályamnak már nyugdíj sem lessz, a kórházunkban elég kötszerre sem telik, iskolákat zárnak be és vonnak össze, nőtt a költségtérítés mértéke még az okj-n is. Lehetne még folytatni, de inkább nem, mert nemrég ebédeltem. A legszörnyűbb az egészben, hogy a sok ostoba még asszisztál, sőt tapsol is hozzá. Ezeknek még az sem lenne baj, ha a háromnegyed fizetést orbán hülyeségeire kéne átultani. Ha nem ez felcsúti (videófelvételen bevallottan) skizo törpe csinálná ezeket, már felgyújtották volna a fél országot. Külön szégyen, amit a kérdező is felvetett. Nettó 120 ezer körül keres egy orvos, aki 11-20 évig tanult azért, hogy emberi életeket mentsen. Egy ápoló pedig nettó 80-100-at. És akkor a többiekről még nem is beszéltem. Még az itt istenített 250 - 300 ezer körüli fizetés is nevetséges. Pl. Ausztriában még a kukás is többet keres. És semmivel nem kerül többe fenntartani az embernek magát. Elkeserítő és szánalmas, ami ebben az országban folyik. Főleg azok után, hogy látom milyen jól és nyugodtan, boldogabban élnek azok, akik már méshova költöztek. Megengedhetik maguknak, hogy nyaraljanak, márkás ruhákban járjanak, modern telefonuk legyen, egészséges ételeket vehessenek, bútorokat, x-box-ot és nagyképernyős tv-t rendeljenek. Amíg itthon éltek, addig meg örültek, ha a számlákra futja kölcsönkérés nélkül.

Tanulni sem érdemesebb Magyarországon, mint külföldön. Semmivel nem különbek az itteni egyetemek. Max annyival, hogy az anyanyelveden végezheted. Ezt nem én állítom, hanem több, nemzetközi felmérés. Akkor meg minek fizessek annyi tandíjat? Ami a keresethez, megélhetéshez viszonyítva Európában a legmagasabbak közé tartozik. Mert mindenképpen fizetned kell. Vagy eleve költségtérítésesen végzed vagy pedig visszafizeted/ledolgozod az államis féléveid számát.

2015. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az árak pedig ugyanezek, sőt sok minden még olcsóbb is. "


Ertem en hogy lelkes vagy, nagyjabol egyet is ertek veled, de ezt azert ne terjesztd mert nagyon nem igaz.

2015. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 17-es válaszolónak nagyon sokban egyet értek azzal amit mondasz. Nekem is Angliában tanul az unokatesóm és már 2 éve kint van. Semmi sem hiányzik neki Magyarországról, és ahogy mondtad őt sem közösítették ki soha. Egyébként egy menzán dolgozik és abból keres havi 1300 fontot... Elég durva
2015. jún. 18. 14:44
 20/21 anonim ***** válasza:

# 17. Nagyon sok mindenben igazad van, de azért elég sokat csúsztatsz. Elhiszem, hogy frusztrált vagy, de azért szépíteni sem kellene.


Az eredeti témára visszatérve. Megéri az egyetem, főleg, ha mérnök szeretnél lenni. Abból ugyanis mindig hiány van.

2015. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!