Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mostani helyzetben Magyarors...

A mostani helyzetben Magyarországon érdemes egyetem/főiskolára menni?

Figyelt kérdés

16 éves Budapesti srác vagyok még 3 évem van a középiskolából. Nagyon sokat gondolkoztam ezen a témán már régebben is, de nem kaptam még senkitől normális választ.


Most sima gimnáziumba járok, de jövőre el szeretnék menni egy konkrét szakmát tanulni pl. burkoló, kőműves stb... Angol nyelven középszinten, németül alapfokon beszélek. Na most a lényeg


Nem származom gazdag családból, de meg tudnánk oldani a felsőoktatást ha nagyon akarnánk. Ami nem tetszik, hogy egy alapdiploma megszerzéséhez 6 évet kell még iskolában tölteni. 6 évet. Nem a tanulással van bajom 4.5 volt az átlagom. Az alatt az idő alatt míg tanulsz 24 évesen végzel, (vagy hamarabb 1 évvel) És még mindig nincs munkád (persze lehet egyetem mellett dolgozni.) De utána... Miután végeztél friss diplomásként ki lehet törölni a papírral a seggedet.


Csak nagyon kevés friss diplomás talál magának rövid időn belül munkát, ott is vagy szerencse vagy a protekció. (Apuci)

Míg valaki egyetem után vért izzad mert nincs munkája ennyi tanulás után addig valaki pénzt keres, esetleg kimegy másik országba tapasztalatot gyűjteni, (persze ha beszéli a nyelvet.)


Nem az egyetemre járókat szeretném leszólni mert jó dolog az egyetem csak feldühít, hogy ebben az országban nem lehet normálisan megélni, még akkor sem ha ennyi évet áldoztál a tanulásra. (Most nem a marketing-kommunikáció szakra gondolok) Hanem egy Mérnökre aki nem talál munkát. Bezzeg kint 1.5 milliót keresnek. Az orvosokról ne is beszéljünk...


Ezért gondolnám én azt hogy egy konkrét szakmát szeretnék kitanulni, hogy fiatal koromban legyen munkám biztosan. És később miután pénzt spóroltam rá továbbképzem magam. Leginkább egyetemisták és felnőttek válasza érdekelne! Köszönöm, hogy végig olvastad!



2015. jún. 18. 12:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

hogy csak a kérdés fő részére válaszoljak: nem, nem érdemes, ha az ember megteheti.


jó szakokkal egyébként könnyen lehet találni munkát, kevésbé keresett végzettséggel sem lehetetlen, de az oktatás színvonaltalansága miatt, az egyetemek teljes alulfinanszírozotsága miatt sokkal élvezhetőbb külföldön egyetemre járni, és hasznosabb is az ott megszerezhető tudás.


itthon az egyetemi oktatók kb. nettó 100 és 250 ezer között keresnek (de az a legteteje, a 30-40 éve pályán lévő, nemzetközileg elismert, egész életüket végigkutató-publikáló professzorok kapnak annyit, amennyi kb. egy pályakzedő fizetésnek lenne jó). ezek után el lehet képzelni, hogy mekkora a lelkesedésük és az ebből fakadó színvonal.


ha vannak források, akkor mindenképpen érdemes minél hamarabb egy színvonalas külföldi egyetemre lelépni. az mondjuk nettó hülyeség, hogy ugyanannyiból megélsz itthon, mint kint: lehet, hogy bevásárolni pont olcsóbb, de a lakhatás, szolgáltatások viszont mind 1,5-2-3-szoros szorzóval működnek nyugaton (persze a fizetés meg ötször-tízszer annyi, valamennyit diákként is lehet dolgozni).

2015. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!