Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik könyvet ajánlanátok...

Melyik könyvet ajánlanátok matek érettségire felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Én nekem 2 könyvet ajánlottak,Obádovics,illetve a Bronstejn matek könyveket.Bár még csak most leszek harmadikos gimis,viszont szeretnék készülni az érettségire,s nem ártana a segítség,ha más nem,akkor könyvből legalább.Szóval szerintetek megérné ez a két könyv az árát?Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. jún. 20. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Obádovics könyvet mindenképp ajánlanám, benne van a teljes gimis anyag, és valamennyi azon túlmutató ismeret, amely pont olyan irányú, amilyenre neked szükséged lehet a középiskola után.

A Bronstejn könyvet csak hallomásból ismerem, ez alapján kézikönyvről van szó, amely a matematika teljes területét lefedni próbálkozik. Ennek szellemében lebeszélnélek róla; ilyen jellegű drága és átfogó műveket egyetemisták közül is csak azoknak ajánlanék, akiket a kötelező kurzusokon túl, elmélyültebben is érdekel a tárgy.


Illetve a kettő közül gondolom csak az egyiket szeretnéd megvenni, és az Obádovics könyv amellett, hogy olcsóbb, pontosan erre a célra íródott, szóval szerintem a döntés egyértelmű.


P.S.: Az Obádovics könyvből épp van egy alig használt eladó példányom, olcsóbban odaadnám, mint a bolti ára, ha érdekel, írj üzenetet, és megbeszéljük. Legújabb (19.) kiadásról van szó.

2015. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
velünk anno kitöltették az összes, neten fentlévő középszintű érettségit, 86%-os közepet írtam :) ha fogékony vagy a matekra, tudom neked is javasolni :)
2015. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz :)


Kizárólag a feladatsorokat csináld meg, megtalálod hozzá a megoldásokat is , az rengeteget segít :) tudsz egy kisebb rutint szerezni a feladatokból is, esetleg amelyik feladat még a megoldások után sem világos, arra rákeresel neten vagy megkérdezed a tanárt :)


Sok sikert ! ( én így 80%-os közepet írtam )

2015. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

és én az érettségik kitöltése mellett nem készültem semmit a matekra :) előtte nap ami necces volt, átnéztem, meg a függvénytáblát picit átőörgettem és kész :)

jó, mindigis szerettem a matekot, meg reál tagozatba jártam, de nekem ennyi bőven elég volt :)

2015. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!