Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van-e esélyem 271...

SzErx kérdése:

Szerintetek van-e esélyem 271 pontal a tovább tanulásra gépész irányban?

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2015. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyen irányban nincs. Legalábbis felsőoktatásban. Még ha fel is vesznek, akkor sem végzed el. Vagy ha igen, akkor minimum 9 év.
2015. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de elég szégyen, ha még a minimumponthatárt sem éred el. Pedig 280 pontot nem olyan nehéz összeszedni.
2015. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
280 a minimum ponthatár, ez alatt nem vesznek fel sehová. Önköltségesre sem.
2015. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs 280 pontod, akkor semmilyen alapképzésre nem vesznek fel.
2015. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy van esélyed jelenleg.

DE! Azt ajánlanám, hogy érettségizzél újra pár fontos felvételi tárgyból, akár emeltet is tegyél, vagy nyelvvizsgát, és próbáld újra a jelentkezést.

Azért ne csüggedj, hogy "csak" 271 pontod van, meg nem fogod tudni teljesíteni az akadályokat a felsőfokú tanulmányaid során, mivel ott azt fogod tanulni javarészt, amit szeretsz, és ez meghozza vélhetően a kedvedet is, így könnyebben, és sikeresebben fogod tudni az akadályokat is venni.

2015. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az előttem szólók nem gondolnak bele abba, mi van ha családi körülmények miatt nem tudott valaki tanulni/tartósan beteg és fájdalmai vannak.


Nekem volt olyan osztálytársam, aki már 9-es korától dolgozott (feketén), és emiatt nem tudott tanulni. Egyetemre felvették, rossz jegyekkel kezdte, idő közben a családi helyzet javult, és 4-es diplomát kapott.

De olyan is volt aki állandóan fájdalomcsillapítót vagy immungyengítőt szedett, és a fájdalom/gyulladás/fellángolás miatt nem tudott tanulni.

2015. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Te nem gondolsz abba bele, hogy senkit nem érdekel, hogy ki miért szerez olyan osztályzatot, amilyet. Főleg nem egyetemen. Munkahelyen sem lehet majd mindent kitalálni, hogy miért nem végzirendesen valaki a munkáját. Aki nem tud legalább négyest írni a felvételi tárgyaiból, az nem való felsőoktatásba és kész. Nem kell mindenkinek diploma. Már így is túl sok olyan kap, aki nem érdemelné meg. Régebben nem így volt. Akkor már a felvételin elvérzett a "selejtje". Így nem jártak 8-9 évig, többször újrafelvételizve a diákok. Mostanában ez van, sajnos a saját szememmel láttam. Aki a matek érettségit nem tudja jól megírni, az a zh-t sem fogja. Sőt, már a szintfelmérőt sem, mivel ég és föld a különbség. Nekem mindegy, erőltessük rá mindenkire a felsőoktatást. Nem az én pénzem, államis féléveim száma, éveim száma bánja.
2015. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na igen 271 pont valóban nem olyan sok de ezt én sembigy terveztem érettségi pontduplázásra épitettem és a matek (64%) szivatott meg a választottal semmi gond nem volt nemtudom van-e köztetek olyan aki most érettségizett ha nem akkor a mostani szintről annyit hogy az osztályom felének kelett szóbelizni + semmi plussz pontot nem kapok, nem kapok 40 pontot a semmire az érettségimbe 1db 3-as volt a többi felette szoval.....Kicsit meg lettem szivatva Megoldás: 2év technikusi + nyelvvizsga biztos ami biztos :)
2015. jún. 21. 12:31
 10/11 anonim válasza:
Nekem is keresztbe tett a matek, de ősszel elmegyek újra, szerintem te is tedd azt.
2015. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!