Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Gépész vagy Építőmérnök...

BME Gépész vagy Építőmérnök Matek a nehezebb? (A2)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az lenne a kérdésem, mit tudtok róla,hogy BME Gépész ,vagy Építőmérnökin nehezebb a Matek?

Igazából én már benn vagyok BME-n szóval ezt nem egy újabb „Melyik szakra jelentkezzek” kérdés :). A 2. félévet végeztem gépészmérnökin.

De A1 ből kereszten sikerült másodjára a matek. És ahogy elnéztem következő félévben ütközésem lesz az egyik matek előadással és egy másik fontos tárgyal amit nem lehet máshova felvenni.

Az volt a tervem hogy bejárok az Építőmérnökök matek előadására, mert Neptunban láttam, hogy mikor és hol van nekik, és az beférne az órarendbe, és a saját előadásomnál meg minden 2.-ra + gyakorlatra megyek. Azt pedig nagyon nem szeretném, hogy kihagyjak teljesen bármilyen órát, főleg hogy még nem is tanultam a tárgyat.

De aztán most hallottam szépeket A2-ről, és felmerült bennem, hogy mi van akkor, hogy ha elve az Építőmérnökösökhöz venném fel. Megnéztem Neptunban, hogy építősöknek nincsen A3-ja vagyis kevesebb matekjuk van , így ezt továbbgondolva, vélhetőleg náluk könnyebben teljesíthető lehet talán. ( nekik is ugyan olyan tárgykódú a tantárgy).

És akkor ha hozzájuk venném fel az egész tárgyat, akkor talán nagyobb eséllyel teljesítem.


De még nem vettem fel másik szakos tárgyat, és kicsit tartok tőle, hogy nem-e lehet ebből probléma, vagy bármi. Meg hát azt se tudom, hogy tényleg könnyebb lehet-e.


Kíváncsi lennék, mi a véleményetek erről?



2015. jún. 16. 22:27
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
Ha nem ugyanaz a tárgykód NE vedd fel, mert nem fogják elfogadni, kivéve, ha nehezebb, amit meg nem szeretnél. Ha csak a kurzus más, akkor is érdemes beszélni a tárgyfelelőssel/előadóval, mert lehet, hogy mások a követelmények, és ezt jobb előre tisztázni, hogy akkor téged melyik érint, hogyan fogadják el.
2015. jún. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tévedsz, van A3 építőn is. A tananyag ugyanaz, úgyhogy mindegy, hova veszed fel(lehet későn írok,de reakciót vártál).A2-ből itt is ott is először végtelen sorok majd fourier-sorok,jönnek a mátrixok aztán a többváltozós függvények.Nem tudom, gépészeknél mi a követelmény,de nem lehet nagyon eltérő
2015. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!