Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova, minek tanuljak tovább?

Hova, minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Most zártam a hetedik évfolyamot , 4,73 az átlagom szinte nulla tanulással , fél órát tanulok abban benne van a leckeirás (4db négyesem lett : ének , rajz , német , nyelvtan) kb. ugyan ilyen lesz a nyolcadik félév , ugye most kell középiskolát választani de nem tudom hova mennyek :/ ugy nem érdekel még semmi , gimnázium vagy szakközépiskola ?? meg milyen szakkok??

2015. jún. 28. 23:59
 1/6 anonim válasza:
55%

A nyelvtanodon tényleg nem árt javítani, mert az borzalmas. Gimnáziumban nem elfogadható.


Legyél pék.

2015. jún. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék pék lenni :D , akkor megyek szakközépbe
2015. jún. 29. 00:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szakközépiskola. Akinek ilyen helyesírásba van, az ne menjen egyetemre.

Máskülönben az általános iskolai tanulás, és az ottani jegyek nem éppen mérvadóak.

2015. jún. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as középiskolát akarok választani , egyetem választásig pedig van hátra 4 évem ....
2015. jún. 29. 02:30
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem az ének és a rajz az mellékes nem kéne belevenni a körbe

amit szívesen tanulsz, vagy amiből szívesen ülsz be az órára azt váálaszd. ha érdekel a matek akkor gondolkozhatsz valami gazdasági vagy reál dolgon stb:)

szerintem nem a helyesírástól függ, hogy menjen -e valaki egyetemre. nekem a magyar érettségim lett az egyik lerosszabb, de mégis bőven elég pontom lesz, mert nem az a választott tárgyam:P

2015. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gimnáziumot javasolnék. Onnan szinte bárhova tovább mehetsz, egyetem, okj mindenhova nyitottak a lehetőségek. Viszont nincs semmilyen szakmai tárgy. Ami azért jó mert jelenleg nem tudod mi érdekel.

Ha elmész szakközépbe akkor ha nincs olyan szerencséd hogy beleválasztasz olyanba ami valóban tetszeni fog, akkor az összes szakmai órát és ezáltal az egész iskolát végig fogod szenvedni.

Persze nyilván lehet szűkíteni a kört, mert ha herótod van a biosztól akkor nyilván az eü irány kiesik. Ha utálod a matekot akkor kiesnek a gazdasági sulik és ha így tudod szűkitgetni a kört, akkor talán egy szakközép mellett is leteheted a voksot. Azért odáig még van durván fél éved.


Gondold végig mely tantárgyakat szeretsz, a hétköznapokban milyen vagy, miket szeretsz.

2015. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!