Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ezzel az érdeklődé...

Szerintetek ezzel az érdeklődéssel/tudással milyen irányba tanuljak tovább? Lent

Figyelt kérdés
sziasztok, jövőre fogok érettségizni, és még fogalmam sincs, merre tovább. CSak azt tudom, hogy nagyon szeretek rajzolni, meg festeni. Közgazdasági szakközépbe járok, de nem szeretem. Se a gazdaságot, se a számvitelt. A szüleim szeretnék, ha ez irányba mennék tovább, én nem. A nyelvek érdekelnek még, ha minden jól megy év végére meglesz a felsőfokúm angolból. Ősztől pedig németet is fogok újból tanulni. Régebben tanultam nagyon szerettem azt is. Még olvasni szeretek, meg a művészteket. Gondolkodtam a stweardessen is, de csak 154 centi vagyok, szerintem nagyon már nem is növök, és azt hiszem 160 centi a határ, illetve el kell érni egy bizonyos magasságot kinyújtott karral.

2015. jún. 24. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Képregényrajzoló?
2015. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

170 (vagy 180) cma határ stewiknak, amúgy meg "légiutaskísérő", mert a stewi az szexista.


Vagy elmész valami néprajzkutatónak, mint Lőrinc L. László a tibetológia-szakon (ott mondjuk nem angolt meg németet fogsztanulni...), vagy mittomén, valami gépész/műszaki aminél műszaki rajzokat gyárthatsz.


Amúgy a "művészet" szeretete nem életképes magában, viszont számviteli munkatársként talán lehet munkád.


Mérlegeld ezt is.

2015. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Képregényt felejtsd el, az max. japánban vagy az usa-ban életképes.
2015. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, fontos az is, hogy megéljek belőle...viszont rosszul vagyok a számviteli továbbtanulás gondolatától is. Az első pillanattól fogva nem kedveltem ezt az egész gazdasági cuccot. Nem akarok úgy járni, mint a nővérem, aki elvégzete a közgazdaságit anyuék unszolására, most meg kesereg, hogy elment 5 éve a tanulással, és még 5 azzal, hogy olyat csinált amit utál..most 30 éves, és készül kimenni Ausztriába mert annyira elege van mindenből.
2015. jún. 24. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha tényleg szereted a nyelveket és jó is vagy belőlük akkor érdemes lenne ilyen irányba menned. esetleg elkezdeni valamilyen különlegesebb nyelvet amit nem sokan beszélnek itthon?
2015. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

tegnapelőtt 20:30

steward a kukis, stewardess meg a puncis. Magassági korlát nincsen, annyi, hogy fel kell érni a felső kabint, szóval ha másfél méteres karod van, mehetsz :D

Kérdező, jól akarsz keresni, sikeres karriert szeretnél, vagy csak tespedni akarsz, álmodozni, merengeni, művészkedni, pénz nélkül tengni-lengni?

2015. jún. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szépen rajzolsz lehetnél mondjuk tetováló, megrendelésekre csinálhatnál rajzokat, vagy valamilyen grafikus irányba elindulhatsz. A nyelvekkel meg lehetnél tolmács.

Azt csináld, amihez kedvet és kitartást érzel magadban, egy kényszerdöntés, olyan foglalkozás, amit ráderőltetnek tönkre teheti az életedet. Talán meg tudsz belőle élni (manapság ki tudja), de csak egyszer élsz, csináld úgy, hogy ne bánd meg :))

2015. jún. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tetoválóra én is gondoltam, de szereintem anyuék ki is csapnának itthonról, ha ezt bejelenteném. De gazdasági irányba semmiképp se akarok továbbmenni, ugyanúgy járnék mint a nővérem. Utolsó, Neked teljesen igazad van, hogy csak egyszer élünk..én sem akarom elcseszni az életem, mostmég csak 17 éves vagyok, tudom, sokan ölnének azért, hogy ha még egyszer ennyi idsek lennének, mennyi mindent máshog cisnálnának :) mindenképp olyan irányba akarok haladni, ami érdekel.

Tolmács sajnos csak úgy lehetek, ha van előtte valamilyen diplomám, legalábbis én nem találtam olyan képzést, ahol ne kellene.

Feri a böszme: nem akarok naaaaaaagy karriert, álomkocsit satöbbi, annak árán, hogy belül egy kiégett, megkeseredett ember legyek...tisztes megélhetést szeretnék olyan munkából, amit szívesen csinálok.

2015. jún. 26. 10:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekelnek a nyelvek, mit szólnál az idegenvezetőhöz? Okj képzés, szóval, ha nem szeretnél, nem is kell továbbtanulnod felsőoktatásban. Szurkolok, hogy megtaláld az utad:)
2015. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!