Nappali és esti tagozat végezhető egyszerre?

Figyelt kérdés

#nappali #tagozat #párhuzamosana
2015. jún. 30. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát őszintén nem vagyok biztos benne, de nem kizárt viszont az biztos hogy csak vendégtanulói jogviszonnyal.

Ami annyit tesz hogy az az intézmény ahol előbb kezdted a tanulmányaidat ad egy nyilatkozatot arról hogy engedélyezik hogy a másik intézményben vendégtanulói jogviszonyt létesíts majd ezt elfogadja a másik suli.


A dolog érdekessége hogy ezzel nem minden suli van tisztában. Én jártam estin okj-ra, mellette beiratkoztam esti gimire. A gimi kérte ezt a nyilatkozatot, de ahol az okj-t végeztem fogalmuk se volt mi kell. 3x fordultam a két iskola között mire sikerült elintézni. Viszont ugye ez arról szólt hogy abban az x gimiben lehetek vendégtanuló. Majd év közben gimit váltottam, kérdeztem az új gimi igazgatóját hogy kell-e ez a nyilatkozat, ő nem is hallott ilyenről.


De olvastam az oktatas.hu pár hónapja (uh most nem keresem ki) hogy ha olyan tárgyból szeretne valaki érettségizni amit a saját intézménye nem tanít de kell a továbbtanulásához akkor létesíthet másik intézménnyel vendégtanulói jogviszonyt és akkor azt a tárgyat tanulhatja ott. Bár nem tudom hogy ez hogy kivitelezhető de van rá mód.


1 szónak is 100 a vége, kérdezd meg mind a két sulit hogy lehet-e mert ahány iskola annyi szokás jogszabály ide vagy oda. :)

2015. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a válaszod!:))))
2015. júl. 2. 07:13
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem volt olyan osztálytársam estin, aki velünk érettségizett (esti gimi) és közben meg csinált egy fodrászképzést nappalison egy másik iskolában.. az érettségije is szépen sikerült és fodrász vizsgája is :)


úgyhogy őt látván, meglehet csinálni simán

2015. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!