Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen munka illik hozzám?...

Gyemant97 kérdése:

Milyen munka illik hozzám? Minek tanuljak tovább? : )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két évig tanultam drámát és most két évig egy másik gimiben ének szakon vagyok. Nem értek hozzájuk és nem is érdekel nagyon a kémia, fizika, földrajz, biosz és infó tantárgyak. Nagyon szeretem a matekot, az éneket. Énekből fogok érettségizni (ez a választott tárgy). 4,7 az átlagom, jövőre érettségizek. Budapesten szeretnék továbbtanulni (remélhetőleg sikerül a Színművészeti Egyetem). Színésznő, rendező, műsorvezető szeretnék lenni, szeretek szerepelni, jól érzem magam a színpadon vagy egy kisebb felvételen (pl. Gyanú árnyékában).

DE.. ha nem sikerül a Színművészeti, akkor hova jelentkezzek, milyen szakra, mennyi pont kell hozzá (támogatott és nem támogatott), milyen lehetőségek vannak, ha elvégzem az egyetemet? Csak egyetem érdekel, főiskola nem. A segítségetekre, véleményetekre van szükségem. Ami nem érdekel: óvónő, bolti eladó, fodrász, pincér, egyéb ilyesmi. (Nem nézem le ezeket a szakmákat sem, tisztelek minden dolgozó embert, de nem ilyet szeretnék.)Ötleteket,tapasztalatokat várok! Köszönöm, ha segítetek!: )



2015. júl. 1. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Például szerintem taníthatod is a drámát, vagy akár a matekot is. Vagy akár rajzot. Tudok olyat, aki, matek-rajz szakos tanár.
2015. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Gyanú árnyékában... értem én, hogy mindenki kicsiben kezdte, de ezt azért referenciaanyagként nem említeném meg. A 4,7-et pont figyelmen kívül hagyják a színművészetin, ott az alkalmassági számít. Nem akarom elvenni a kedved, de javaslom, hogy járj tényleg utána a B tervnek is, mert nagyon ritka, hogy valakit elsőre felvesznek oda.

Bocsáss meg, hogy érted azt, hogy csak egyetem érdekel, főiskola nem? Egyetemi szintű oklevelet kapsz, ha elvégzel egy mesterképzést/osztatlan mesterképzést, főiskolai szintűt, ha alapképzést. Ez független attól, hogy az intézmény nevében egyetem, vagy főiskola van.

A bolti eladó/fodrász/pincér képzés alapvetően nem a felsőoktatásban történik egyébként.

Nézd, ha a matekkal akarsz valamit kezdeni, akkor nem tudod megkerülni a többi természettudományos tárgyat. Ha pedig az énekkel... az egyetlen kézzel fogható lehetőség az az énektanár. Azt pedig döntsd el, hogy csinálnád-e.

2015. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*vagy valami külkereskedelmi izé is, ott is kell sokat számolni, vagy színház-közeli még a jelmeztervező esetleg.
2015. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. hát a tanári dolgokon elgondolkoztam!

tudom, hogy nem számít az átlag, de nem is a színművészetis részhez írtam, csak hogy körülbelül tudják az emberek milyen szinten vagyok, és az alapján tudjanak ajánlani valamit. a matek elég például a Corvinus pénzügy és számvitelhez természettudományi tantárgyak nélkül is.. csak ezen kívül szeretnék több iskolát tudni, milyen lehetőségeim vannak! de tényleg örülök a válaszoknak!

2015. júl. 3. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!