Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tolmács fordito szak előtt...

Sziszu222 kérdése:

Tolmács fordito szak előtt milyen alapszakot válasszak? Pszichologia?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy engem tenyleg csak az érdekel és nemtudom hogy előtte mit végezzek el. Gondoltam az anglisztikára de szerintem az felesleges 3 év lenne úgy hogy nem érek vele semmit. De akkor mit válasszak?

Gondoltam valami pszichologia dolgot de az nem tudom hogy mennyire nehéz vagy mit kell hozzá tudni stb. ugyhogy arrol is szivesen fogadok tanácsokat.


2015. júl. 5. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tolmács szeretnél lenni, akkor valamelyik nyelv szakra lenne tanácsos jelentkezned, majd onnan MA-ra, bár nem kötelező hozzá a nyelv szak.


(A képzésre bármely alapképzési szakon, valamint bármely főiskolai vagy egyetemi szintű szakon szerzett diploma birtokában lehet jelentkezni. A nem nyelvszakos diplomával rendelkezők esetében azonban feltétel az államilag elismert felsőfokú C típusú nyelvvizsga megléte az első választott idegen nyelvből (angol, francia, német), valamint az államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsga megléte a második választott idegen nyelvből (angol, francia, német).)


Véleményem szerint , úgy érdemes tolmácsnak menni ha legalább vagy 3 idegen nyelven tudsz folyékonyan beszélni, mert manapság egy idegen nyelven majdnem mindenki tud társalogni. Remélem tudtam segíteni. :)

2015. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én most angol német szakon vagyok a gimibe és ezekből lesz kőzépfokúm mire végzek. Gondolkodtam abba hogy kimegyek Angliába egy időre és utána lerakom a felsőt angolból és utána elkezseni a tolmács fordito képzest.
2015. júl. 5. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológiát? Minek? Nehéz és semmire nem fogod használni, ha tolmács akarsz lenni. Inkább tudj stabilan két nyelvet, menj mondjuk angol-orosz vagy angol-valami szakra.


Az tévedés, hogy 3 nyelv kell, pont ellenkezőleg, kevesebb és alaposabb nyelvtudással kell nekifogni. Azokon megtanulod a technikát (konszekutív, szinkrontolmácsolás, jegyzeteléstechnika, blattolás stb.) és utóbb arra alapozva tudsz újabb nyelveket hozzáadni.

2015. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És az az angol meg valami más nyelv szak az nem anglisztika ugye? vagy az hogy van?
2015. júl. 5. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!