Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet javasoltok?

Milyen egyetemet javasoltok?

Figyelt kérdés

Üdv, mese/történet, forgatókönyv és újság írásával szeretnék foglalkozni. Ezekből leginkább a mese és forgatókönyv írás érdekelne. Ehhez kapcsolódó egyetem érdekelne.

Találtam egy egyetem kategóriát: Film- és videoművészet

(ezekkel az alcsoportokkal)

- animáció

- gyártásszervező

- kameraman

- mozgókép

- televíziós műsorkészítő


De egyik sem hasonlít a forgatókönyvíráshoz vagy mese, történet íráshoz. Valami ötlet?


A televíziós műsorkészítő szerintem NEM a legjobb, a magyar filmek, nem szeretnék megbántani senkit, de egyszerűen rosszak. Ilyen valóvilág és hasonló kaliberű dolgoktól kiráz a hideg. Inkább érdekelne egy minőségibb, mozis kategória, mint ez a köz-hulladék kategóriás film.

Aki ilyeneket néz, azt szépen megkérem, hogy NE is írjon választ, mert NEM érdekel.



J.R.R Tolkien, filológiát tanult, de ő 2 világháborút is megélt... Én felnőtt és gyerekmeséket is szeretnék írni, ezekből pedig forgatókönyvet.



2015. júl. 5. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan pl. Benedek Elek így kezdte:

[link]


Tehát ELTE bölcsészkar.

De hozzátenném hogy nagyon sok tehetséges költő, író nem is járt egyetemre.

2015. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, de engem nem mások érdekelnek.

Bölcsészkaron nem igazán tudom mit tanítanak a bölcselkedésen kívül...

És pont ez érdekelne, hogy milyen szakot kellene válasszak, hogy írással, forgatókönyv írással foglalkozhassak tanulmányaim alatt, tanulmányaimmal együtt.

2015. júl. 5. 22:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Igaz, én példáloztam íróval, de nem ez volt a célom, hanem, hogy megtudjam, mit ér a szak és mit nyújt.
2015. júl. 5. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Forgatókönyveket akarsz írni? Írj. Ennyi.

Újságíró akarsz lenni? Milyen területen, milyen témakörrel kapcsolatosan szeretnél írni? Tanuld azt.

Meséket akarsz írni? Újfent, csináld.


Ne vedd sértésnek, de az írói pálya az önképzés netovábbja, nem egyetemen fogják neked megtanítani, amit ehhez tudnod kell, magadnak kell sokéves munkásság során kicsiszolni ezt a képességet. Ha mégis tanulni akarsz valamit egyetemen, akkor tanulj olyan témakörben, amivel kapcsolatosan írni szeretnél, ami az irányultságodat kiegészíti. Sarkítva, az írónak kétfajta ismerettel kell rendelkeznie: Tudnia kell írni, saját stílust kialakítani (önképzés), valamint ismernie kell azt, amiről írni fog (ebben segíthet az egyetem).

2015. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van, annyit kell tenned, hogy írsz. Azokhoz, amiket te akarsz írni pedig tényleg bölcsészkar dukál. Műveltséget szerzel és sok tanult dolog inspirálhat is. Történelem, ókori nyelvek és kultúrák... amiben fantáziát látsz.
2015. júl. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod mit tanítanak bölcsészkaron, legalább járj utána. Istenem, az íráshoz tehetség kell elsősorban attól függetlenül, hogy érdekelnek-e mások.
2015. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anekdota:


Egy fiatalember egyszer felkereste a híres Wolfgang Amadeus Mozartot, hogy tanácsot kérjen tőle.

- Uram, én szimfóniákat szeretnék írni, mit javasol, hogyan kezdjek hozzá?

- Ugyan már, fiatal maga ehhez, ne foglalkozzon még ilyenekkel!

- De, mester, ön sokkal fiatalabb volt, mint én most, amikor már komoly zeneműveket komponált.

- Az más. Én nem is kértem tanácsot senkitől.


Egyébként én tényleg a bölcsészetet javaslom, mert bár a munkaerőpiaci értéke tényleg 0, de ha valaki író szeretne lenni, akkor egy tökéletes alap hozzá.

2015. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az ELTE-BTK-n egyébként van kreatív írás minor, az passzolhat. de persze emellé még kell egy főszak, ami bármi lehet.
2015. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudomásul vettem mindet.

Valaki kicsit elfogultan állt hozzá, de nekik is örülök.:)

Időm van még a választással, csak nem tudtam hogyan essek neki, de így már sikerült szereznem egy kis visszajelzést.

2015. júl. 6. 14:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van még időd akkor talán még nem túl késői a válaszom!


Az való igaz, hogy a legtöbb író nem diplomás, legalábbis nem ilyen diploma van a kezében.

VISZONT.

A Pázmány egyetem 2016-tól indít író-költő-kritikus szakot, de csak mesterképzésen, ami azt jelenti, hogy ahhoz előbb el kell végezni egy 3 éves alap bölcsész szakot valamiből, pl. irodalomból.


Ha mindenképpen tanulni akarod és nem csak belevágni, akkor ezt javaslom :)

2015. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!