Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi többletpontok?...

Érettségi többletpontok? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés
Hogy lehet elérni a max. többletpontot? Ha pl van egy emeltszintűm és egy felsőfokú nyelvvizsgám, akkor az a maximális többletpont? Vagy még ad pontot pl egy sporteredmény stb.??
2010. márc. 3. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy felsőfokúd meg egy emelt szintűd úgy elérheted. Viszont az emelt szinttel vigyázz, egyáltalán nem biztos, hogy jobban jársz vele. Az egy dolog, hogy megkapod érte a plusz pontot, de ha nem túl jóra írtad meg akkor nem lesz annyi pontod. Ha van egy felsőfokúd, akkor 85%-ra kell megírnod az emeltszintűt, hogy annyit érjen mint egy 100%-os középszintű érettségi. (a plusz ponttal együtt,úgyhogy ehhez már ne számold hozzá) Úgyhogy nagyon jónak kell lenned egy tárgyból, hogy te tényleg megtudd szerezni azt a sok pontot.
2010. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, egy emelt szintű és egy felsőfokú nyelvvizsga megadja!

(40 + 50 az hiába 90, 80-at lehet maximum a 400+80-as rendszerben)

Halmozni nem tudod ezeket, többet nem kaphatsz. Egy középfokú (35) és egy felsőfokú (50) is csak 80-at jelent, nem 85-öt. Ha három felsőfokú nyelvvizsgád van és egy olimpiai első helyezésed, akkor is csak 80-at kapsz. :)

2010. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nincs igazad, egy nyelvvizsgáért max 50 pont adható. Úgyhogy hiába van 12 nyelvvizsgája, akkoris 50 pontot fog kapni. Ezt elérheti egy felsőfokúval, vagy két középfokúval.
2010. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

emelt érettségi (30% felett): 40 pont

középfokú nyelvvizsga: 35 pont

felsőfokú nyelvvizsga 50 pont

Nyelvvizsgákért összesen 50 pont adható, ha van 10 db felsőfokúd, akkor is csak 50 pont.

Gyes/gyed úgy tudom 50 pont.

OKJ úgy tudom 50 pont (az utolsó kettőben nem vagyok biztos)

hátrányos helyzet (ha védelembe vett a nemtudommi:D): 25 pont

hátrányos helyzet + anyucinak apucinak csak 8 általánosa van: 50 pont


Nagy részét már leírták előttem, csak gondoltam összeszedem. Ha vmit nem jól írtam, remélem kijavít vki.

2010. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Természetesen max 80 pluszpontot tudsz összeszedni:) OKTV helyezésért jár még pont, de nem tudom hanyadik helyért mennyi:)
2010. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

okj 30 pont.

jövőre néhány plusz pontot csökkentenek...

2010. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Így már világos. :)
2010. márc. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!