Mi értelme van a szabad bölcsészet szaknak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan lenézik ezt a szakot, köztük nagyon sok tanult, értékes szakot végzett reál szakos, és reál szakokon tanuló egyetemisták. Köztudott hogy munkanélküli képző, az itt tanulók 90 százaléka sosem fog tudni ezzel a szakkal normális helyen elhelyezkedni. Akkor meg mi értelme van, állami pénzből fenntartani, és az itt tanuló diákok tanulmányait államilag támogatni? Nem lenne helyesebb költségtérítéssé tenni, hogy aki itt akar tanulni, tanulhat de csak a saját pénzén? Sokan hobbiként tekintenek az itteni tanulmányaikra, azt pedig csak nem kellene már finanszírozni. Továbbá ha a büfészakokról van szó, akkor nagyon sok embernek először ez a szak jut az eszébe.

#szabad bölcsészet #államilag támogatott egyetemi szakok
2015. júl. 7. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Mert úgyis meg fogják jelölni ezt a szakot is és mennek is rá. Ez azok szakja leginkább, akik nem tudják, hogy mir kezdjenek magukkal. Jo, valakinek biztos van célja is vele, de a legtöbb embernek nincsen.. Csak ' menjünk már egyetemre ha már muszáj ' dolog van
2015. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt olyan hülyeségnek érzem, hogy muszáj egyetemre menni. Egy csajjal beszéltem, aki itt tanul. Kérdeztem tőle, hogy miket tanulsz, mi szeretnél lenni. Azt mondta, mindenfélét tanul és fogalma sincs mi akar lenni, és nem tudja mihez lehet kezdeni ezzel a diplomával. Mondtam neki, hogy azért meg is kell majd élnie valamiből, nem-e lett volna érdemesebb valami jó szakmát választania. Azt mondta erre, hogy a szülei szégyellték volna, ha nem megy egyetemre, csak szakmát tanul. Én nem értem ezt a szülői hozzáállást sem. Meg mondja, hogy legfeljebb kimegy külföldre. De külföldön is sokkal hamarabb talál munkát egy jó szakmunkás, aki beszéli az adott ország nyelvét is, mint egy szabad bölcsészeten végzett diplomás.
2015. júl. 7. 09:49
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát.. tény, hogy semmi értelme annak a szaknak. Ha ki kellene választani egy szakot az összes közül, ami kukába való, az a szabad bölcsészet lenne. Viszont láttam már nem egy embert, aki tényleg terveket szövögetett ezen szak elvégzése közben/után, bár a kimenetele kérdéses még. :D Gyakorin is sok olyat láttam, akik különböző szakirányok iránt érdeklődnek. Na meg én hiszem, hogy olyan is van, aki tényleg hülye mindenhez, és csak ez marad neki, de mindenképp el akar végezni egy szakot valahogy. Sokat nem tudsz tenni ezek ellen, de tény, hogy haszontalan szak, és ez is simán lehetne költségtérítéses, bár hidd el, hogy akkor feleannyian sem jelentkeznének oda, mint most.
2015. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

"a szülei szégyellték volna, ha nem megy egyetemre, csak szakmát tanul. "

Akkor a szülei ne hívják a tűzóltókat, rendőrséget, mentőket, ne ápoltassák magukat nővérekkel, ne egyenek a pék kenyeréből, szakács ételét, ne hívjanak tv, villany és egyéb szerelőt. Hisz szégyen ilyen munkákat végezni.

2015. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt mondtam neki, kedves utolsó válaszoló! De ennek mondhatod, buta liba!
2015. júl. 7. 10:26
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem is kell neki mondani. Majd megtapasztalja. Közmunkásként, vagy ha szerencséje van, akkor gyárimunkásként bánni fogja még, hogy leszólta a szakmákat. Ugyanis ilyen diplomával nem hiszem, hogy bárhová is kelleni fog. Éhbérért fog robotolni, ellentétben azokkal, akik a szakmájukkal külföldre mentek kb. 1800 euróért.
2015. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én nem is őt hibáztatom, inkább a szüleit, hogy hogyan lehetnek ilyen ostobák, hogy ezt nevelték a saját gyerekükbe, ezt a hülye felfogást
2015. júl. 7. 12:56
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Semmi b+, semmi! Menj dolgozni középsuli után, vagy informatikusnak, azok sose halnak éhen...
2015. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezzel a diplomával valószínűleg csak akkor tud majd elhelezykedni, ha van valami ismerőse, aki betuszkolja valahová, és kreatív munkát végezhet. Egyébként, akinek a filozófia az élete értelme, miért ne tanulhatná? Nem doktorálhat le belőle, amivel egyetemi oktatóként el tud helyezkedni? Szerintem túl sok az általánosítás. Bár nekem nincsen személyes tapasztalatom ezen szak hallgatóival..
2015. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
31%
Egy vélemény sztereotípiákból való felépítése szűklátókörűségre vall. Továbbá: a film szakiránnyal lehet valamit még kezdeni. Valamint: ha valakinek ez jön be, akkor inkább ezen a szakon tanuljon, semmint hogy valami mérnökin bukdácsoljon. Hiába mész mérnöknek, könyvelőnek, prog.infósnak, ha sz*rsz bele, és csapnivaló munkád lesz.
2015. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!