Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri egy évet...

Szerintetek megéri egy évet kihagyni?

Figyelt kérdés
Több mindenkitől halottam már, hogy leérettségizett a kötelező 4 tantárgyból + megcsinált valamiből egy emelt érettségit. Majd kihagyott egy évet és utána megcsinált még egy emelt szintű érettségit. Tényleg nem érdemes ugyanabban az évben megcsinálni két emeltet? :) Amitől még tartok, hogy sokan azt mondják, jövőre középfokú nyelvvizsga nélkül nem vesznek fel egyetemre? :)

2015. júl. 14. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod csinálni egyszerre a két emelt szintű érettségit, akkor nem érdemes várni szerintem. Viszont ha nem úgy sikerül, akkor sem kell szégyenkezni, ha csak 1-2 év kihagyás után vesznek fel.


Jelenleg pedig még nem szükséges a nyelvvizsga, hogy felvegyenek. Elvileg tervezik, hogy bevezetik, de most csak ahhoz szükséges, hogy megkapd a diplomádat. Meg persze az érte járó plusz pontok sem elhanyagolhatóak a felvételin.

2015. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írja.

Meg lehet próbálni, de azért ne menjen az egyik a másik rovására.

Ha meg mégse sikerül inkább hagyj ki egy évet.

Sok ismerősöm szívta meg ezzel.

Sőt, van viszont olyan, aki valami nemzetközi nem tudom mire ment, 460 a ponthatár.

Alapból úgy ment neki, hogy 2* fog, de akkor viszont tuti.

Bejött neki:)

2015. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 14. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
hát én személy szerint csak akkor hagynék ki egy évet, ha konkrét elképzelésem lenne, hogy mit csinálnék az alatt az egy év alatt. azért egy év hosszú idő, nyilván nem lógathatja otthon a lábát az ember annyi ideig. szerintem simán megcsinálható egyébként a két emelt szintű egyszerre, vagy az is megoldás lehet, hogy csinál az ember előrehozottan egy középszintű érettségit és ősszel elmegy emeltre, a másik emeltet meg megcsinálja a rendes érettségi időszakban.
2015. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 15. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem ha tudod, próbáld meg a két emeltet, de ha nem sikerülne, egy év az nem sok, sokan vannak akiket másod-harmadjára vesznek fel egyetemre.

A nyelvvizsga pedig most úgy áll, hogy 2016-ban minden mesterképzésen, 2020-tól pedig az alap- és osztatlan szakokon is felvételi követelmény lesz a komplex, középfokú nyelvvizsga.

2015. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. júl. 15. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!