Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyíregyháziak hogyan választot...

Csomp02 kérdése:

Nyíregyháziak hogyan választottátok ki, hogy hova mentek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok így Nyáron eldöntöttem hogy elgondolkozok a továbbtanuláson ,szóval ez eddig oké,hogy eldöntöttem de fogalmam sincs hova és hogyan.Nyíregyháza környékén lakok.

A legnagyobb probléma sajnos az,hogy szinte semmi sem érdekel e talán az állatok de szinte lehetetlen ,hogy velük kapcsolatos iskola lenne Nyíregyházán.Szóval igen ebbe kéne a segítség ti hogyan találtátok meg az "utatokat" ? Egy picit érdekel még a gasztronómia és informatika.Köszönöm a válaszokat előre is :) további szép napot.



2015. júl. 30. 23:31
 1/8 anonim válasza:
23%
Menjél utcát söpörni
2015. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pályaválasztási könyvet vettem és azt tanulmányozgattam.Elmentem pár suli nyílt napjára.

Ajánlom neked a Sipkayt,Széchényít,Westsiket.Sipkayban tanulhatsz szakácsnak,cukrásznak.A Széchényiben tanulhatsz informatikát.Westsikben tanulhatsz péknek vagy cukrásznak.A Sipkayhoz kell valamennyire érteni a sütést,főzést.Jó ha megy valamennyire a matek.A Westikben úgy szint.De az gyengébb mint a Sipkay.A Széchényihez jó tanulónak kell lenni.2-es,3-okkal szinte lehezetlen bekerülni.

Ha tényleg egyik sem érdekel akkor mehetsz gimibe.Ajánlom a Vasvárit,Kölcseyt,Krúdyt,Kossuthot,Aranyt,Zrínyit.Apropó! Infót még a Zayban is tanulhatsz. :)

2015. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én a debreceni egyetemre jönnék tanulni
2015. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm második a választ utána néztem ilyen könyvekenek és talán rá is veszem magam megvenni őket
2015. júl. 31. 18:10
 5/8 anonim válasza:

Figyelj, igazából ez rajtad múlik. Mi a legelső szempontod? (Nekem a közösség volt a legfontosabb, mert nem vagyok egy társasági ember, és nem bírtam volna a belvárosi, elit sulikat. Aztán második lett a színvonal, oktatás, tagozatok.)

A nyíregyházi iskolák között hatalmas különbség van a színvonaluk között. Először is milyen tanuló vagy? Mennyire fontos, hogy erős iskolába kerülj? Mi érdekel? Milyen személyiséged van? Bírnád e a kiválasztott sulit?

Erről te dönts, ne idegenek. :)

De ha érdekel a gasztronómia, vendéglátóipar, ott van a Sipkay, Abigél, Westsik, oda nem hiszem hogy kitűnőnek kellene lenni...

Ha állatorvos, vagy valami ilyesmi szeretnél lenni, nem ajánlom a szakiskolákat, hanem húzz bele a tanulásba, kerülj be egy jó gimnáziumba, onnan pedig főiskola/egyetem, nem tudom hol képeznek állatorvosokat, messze áll tőlem. Nyíregyházán a legjobb (elit) gimnáziumok közé tartozik a Zrínyi, Kölcsey, Krúdy, Vasvári (bár az utóbbiba már 4-es átlaggal is felvesznek).

Ha az informatika érdekel, akkor ott a Széchenyi, de van angol-informatika tagozat a gimnáziumokban is. Ha annyira nem fontos neked Nyíregyháza, úgy hallottam a kisvárdai szakközépiskolának dícsérik az informatika tagozatát.

2015. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Abigél nem jó Nyíregyházán.Egy tanárt sem érdekelnek igazán a diákok.A diákok ölik egymást,neveletlenek,flegmák.A suliban az egyenruha is drága.

Én is jártam oda.Rengeteg pénzt beszedtek.A tanárnő a diákot használta cselédnek,órán telefonszexelt stb.Az egyenruhám 12.500 volt és hiányzott belőle a póló és a blúzom 5-ször akkora volt mint kellett volna.Azt mondták vigyem el varrónőhöz.

2015. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi válasz is de sajnos még most sem tudom igazán a társaság nem érdekel inkább ilyen elvagyok magamban típus vagyok .
2015. aug. 4. 02:14
 8/8 anonim válasza:
Én is ilyen személyiség vagyok, ezért nem választottam a legnevesebb elitsulit. Féltem, hogy kicsinálnak. :)
2015. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!