Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell kérvényt írni az...

Hogyan kell kérvényt írni az igazgatónak?

Figyelt kérdés
Pék-cukrásznak tanulok, még lenne 4 évem az idő alatt a másik iskolában meglenne az érettségi+műkörmös. Át akarok iratkozni szakközépbe kozmetikusnak, de azt mondták hogy nem vesznek fel mert én szakiskolába vagyok, meg hogy teljesen más az a két szakma stb... Azt is mondták, hogy írhatok egy kérvényt az igazgatónak, de akkor se biztos, hogy átvesznek. Nos engem nem érdekel, meg akarom próbálni, ugyanis nem akarok iskola nélkül maradni, viszont pék cukrász se szeretnék lenni, mert teljesen kikészült tőle a testem ,minden nap sirtam, hogy nem akarom azt a szakmát és nem igaz, hogy senki nem tud megérteni. Egyszer élünk hagy csináljam már akkor azt, amit szeretnék.Emellett mindig is jó tanuló voltam 3.5 alatt sose volt az átlagom és szeretek is tanulni na meg ha a nyolcadikosokat felveszik, akkor engem miért nem hiszen többet tudok náluk harmadik éves vagyok.
2015. aug. 5. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen illene már tudni, hogyan kell kérvényt írni
2015. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert miért illene tudnom, ha még sosem volt benne részem, sose beszéltem ilyenről senkivel?? Értelmes válaszokat várok.
2015. aug. 5. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég nagy katyvasz amit írtál...

Azt írtad, hogy lenne még 4 éved, de ez idő alatt meglenne az érettségi+műkörmös.

Ezután leírtad azt, hogy harmadik éves vagy.

wtf?..

Inkább úgy tudom ezt elképzelni, hogy már 3-os vagy, abban a suliban ahova te jársz, és te egy másikat akarsz elkezdeni újra ami 4 éves.

Ilyenkor a megoldás, hogy a sulid elvégzése utána megcsinálod az érettségit, utána pedig jelentkezel egy műkörmös képzésre (OKJ). Így nem dobod el a pék szakmát se. Ha már szenvedtél 3 évet.. ugye.. :D


Amit tenned kell: Bemész a kinézet iskolába egy fogadó napon, és az egész ügyet megtárgyalod az igazgatóval.

Mármint, hogy működik az átvétel.

Szerintem vissza fokozás nincs, maximum úgy menne, hogy te osztályozózol azokból a tantárgyakból amit nem tanultál. A gyakorlatok miatt meg ez még bonyolultabb lenne. Szóval az érettségi és OKJ a helyes út számodra.

2015. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!