Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok? Anglisztika-Tör...

Mit gondoltok? Anglisztika-Történelem szak?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, ugyanis olvastam erről hideget-meleget. Habár még van egy pici időm, de nagyon elhatározott vagyok az anglisztika-történelem továbbtanulás terén.

Melyik iskolát ajánlanátok? Ez a párosítás jó?

MINDEN VÉLEMÉNYT FOGADOK :*



2015. aug. 6. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint osztatlan képzésben, vagy anglisztika+töri minor?
2015. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen. Anglisztika+ történelem (minor)
2015. aug. 6. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj vele, hogy mindkettő olyan, hogy ha komolyan csinálod, akkor teljes embert kíván, és az egyiken szerzett ismereteidet nem tudod a másikon kamatoztatni, mert teljesen más terület. Nem rossz párosítás egyébként, de megvannak a hátrányai. Érdemes tájékozódni az egyetemeken, mert van ahol pl. törin direkt külön szedik a minorosokat, és más tantervük van mint a főszakosoknak. Van ahol meg leszarják, és az anglisztikás több ezer oldalas olvasmánylistád mellé kapod még a főszakos töris több ezret.
2015. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából, nem sok tantárgy közül válogathatok, még talán a földrajz, és a magyar jöhetne szóba, ugyanis ezeket szeretem. Esetleg még az anglisztika-magyar? Mondjuk ennek még nem néztem utána , hogy van e ilyen lehetőség. :D
2015. aug. 6. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztika-magyaron végeztem, arról tudnék többet is mesélni, ha valami konkrétum érdekel, írj rám nyugodtan.
2015. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És neharagudj, de elírtam. Osztatlan képzésre szeretnék
2015. aug. 6. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azzal nincs tapasztalatom sajnos. Viszont osztatlant csak akkor csinálj, ha mindenképpen tanár akarsz lenni, mert másra nem jó, és sajnos én nem találkoztam még olyannal, aki egyáltalán az egyetemi rendszer, tananyag, lehetőségek megismerése előtt elhatározza, hogy ő tanár akar lenni, és emellett ki is tart 5 éven keresztül, tűzön-vízen át. Jól gondold meg.
2015. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az EDDIGI tanácsokat/véleményeket!!! :)
2015. aug. 6. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Osztatlan tanárképzésen minden megoldható, amilyen párosítást meghirdetnek, az létezik, 50-50%-ban tanulod mind két szakodat, pont az a lényege, hogy nincs fő szak és minor. Angol-történelem párosítás elég népszerű és az angol-magyar is annak mondható, tehát sok sikert!:)


Viszont arra figyelj, hogy, az angol a bölcsészettudományi karon (magyar és töri is) van, viszont a földrajz a természettudományin, tehát, ha angol-földrajzot választanád, nehéz lenne az órarendet összeállítanod, mert ingázni kellene a két kar között, lehet 8:00-9:30ig a BTK-n lennél, 9:45-re pedig a TTK-n kellene lenned, ami elég nehezen megoldható.


Én az angol-történelmet ajánlom, szerintem az legjobb porosítás a három közül, amit írtál.

2015. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez badarság, hogy az osztatlan képzés semmi másra nem jó csak ha tanár szeretnél lenni. Ugyan azt tanuljuk 3 évig mint aki sima BA-ra megy (mindkét tárgyból), csak utána még bejönnek a pedagógiai tantárgyak. Tehát a magyar-angol szakos tudást megkapod és ugyanúgy feltudod használni más területen a későbbiekben ha nemis tervezel tanárként dolgozni.
2015. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!