Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, mi...

Minek tanuljak tovább, mi legyen az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert már egyszerűen nem tudom minek tanulhatnák tovább, vagy mit kezdjek magammal az elkövetkezendő években. Jövőre pedig meg kéne célozni vmit. Olvasgatok, keresgetek a neten de csak egyre több akadályba és problémába ütközök.

Matek faktra járok, gondolván hogy a matek majdnem mindenhova jó. Átlagban egész jól tanulok, többször voltam kitünő,ami nem azt jelenti hogy imádok tanulni meg stréber vagyok csak egyszerűen a tanulásba láttam a reményt hogy valami lehet majd belőlem később.

A matekkal kapcsolatban úgy gondoltam hogy vmi pénzügyi gazdasági szakmában majd elhelyezkedhetek, de csak azt hallani hogy nehéz, nagyon kell a töri, a nyelv, magas a ponthatár, magas a jelentkezők létszáma, így gondolom államira is nehéz bekerülni.. Mindvégig kitartottam amellett hogy ipari termék- és formatervező mérnökire menjek mivel szeretek rajzolni meg jó a kézügyességem, imádok alkotni. De a hallottak alapján semmibe nézik a szakmát meg ha keresik is van rá jelentkező bőven. Aztán eszembe jutott a gyógytornász vagy dietetikus szak mivel fontosnak tartom hogy az emberiség egészségesebben éljen, és egyben én is többet tudnék meg erről. De állítólag ez is csak protekcióval megy meg van belőlük bőven, meg megijeszt a sok bioszos tananyag annak ellenére hogy nem utálom a biológiát. 11. tanév elején kémia-matek fakttal kezdtem de közbe rájöttem hogy kínszenvedés számomra a kémia tanulása.

Mostmár teljesen megijeszt az egyetemi élet és ahhoz képest hogy sokkal többnek nézem magam lassan abban gondolkozom hogy inkább elvégzek okj-s tanfolyamokat vagy nem is tudom..

Nagyon szívesen fogadom a véleményeket,tanácsokat. Köszönöm aki elolvasta! 18/L



2015. aug. 6. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy kiírtad ezt a kérdést. Sokan még huszonévesen sem tudják mihez kezdjenek, nemhogy tizen. Én is 25 évesen jöttem rá, hogy mivel kéne foglalkoznom és mi az, ami örömet okoz. Szerintem inkább jelentkezz okj-ra és tanulj mellette nyelveket. A legjobb viszont az lenne, ha külföldi nyelviskolába járnál. Egy év nem a világ, de nagyon sokat tanulhatnál, profitálhatnál belőle. Utána elvégezhetnéd pl. Bécsben is az egyetemet, ahol szintén sok szakból választhatsz. Ráadásul még felvételi sincs a legtöbb helyre.

Nagyon sokan vannak, akik csak azért jelentkeznek egyetemre, hogy járjanak valahová és legyen bármilyen diplomájuk. Nem is csoda, hogy sokan kibuknak, abbahagyják a képzést vagy máshová iratkoznak.

2015. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából nem vagyok valami jó se angolból se németből(ezeket tanulom). Angolból nincsenek meg az alapok nincs szókincsem se beszélőképességem. Németet vagy 2-3 éve tanulok de még nem érzem hogy elegendő ismeretem lenne hozzá. Nem tudom hogy megy ez a külföldi nyelvtanulás. Még külföldön se voltam soha. Mindig is tartottam tőle kicsit. Főleg attól, hogy nem tudnám megértettni magam az emberekkel, ha bajban lennék nem tudna nekem senki segíteni.
2015. aug. 6. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a ponthatárokat, ne csak vakon pánikolj.


Corvinus : pénzügy-számvitel 408 pont (ez még szerintem hozható), vagy a BGF-en is van pár hozható ponthatár.


Matek / nehéz tárgy mindenhol lesz, kivéve ha kommunikácó-médiát tanulsz, de oda úgyis annyi a pont, hogy nem vesznek fel. Szóval ne félj, nézegesd a felvi.hu-a szakokat és a ponthatárokat, töltsd ki az önismereti tesztet, az kidob vagy 20 szakot hátha dob valami olyat is amire nem gondoltál és tetszene :)

2015. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!