Egy olyan szak amire van kereslet és el is lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős és fogalmam sincs merte menjek. Egy olyan szakot keresek aminek van jővője és el is lehet vele helyezkedni, és azért külföldön is keresett.


Eddig a pszichológia és a közgazdász amin gondolkodom, hát nem tudom.

Bármilyen tanács, vélemény jöhet! :D


2015. aug. 9. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Azt tanácsolom, hogy ne azt nézd mennyire keresett egy szak vagy amit sokan szeretnek itt hangoztatni, hogy egy álláskereső oldalon hány találat van rá hanem aszerint dönts, hogy mit szeretnél tanulni, mi az ami igazán érdekel mert azzal el fogsz tudni helyezkedni amit igazán jól végzel és amiben tehetséges vagy.Csak azért ne menj egy mérnök szakra mert most ez a sláger és az itteni "szakértők" szerint egyedül ezekkel a szakokkal lehet jól fizető állást találni.Ha téged a pszichológia érdekel akkor menj arra.Inkább az alapján dönts, hogy mi érdekel.
2015. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit más megvilágításból az, amit az első mondott: Ne menj mérnöki szakra, ha nem érdekel igazán, mert szar mérnök leszel (már ha sikerül elvégezni), és a kutyának se fogsz kelleni. Vedd számba azt, hogy mi érdekel, mi az, amit szívesen csinálnál, amivel szívesen foglalkoznál, és aszerint döntsd el, hogyan lehetne ebből pénzt is csinálni. Jobbak az esélyeid így, mintha elmész egy olyan szakra, ami távolabb nem is állhat tőled, és szépen végigbukdácsolsz rajta.
2015. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ebben mondjuk teljes mértékben egyetértek veletek, csak hiába végzek el egy olyan szakot amit szeretek csinálni, hogyha nem tudok vele elhelyezkedni.. :/

2015. aug. 9. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:

Először is bocsi, ha kicsit nyersen fogalmaztam :)

Másodszor: megértem a problémádat, épp ezért próbálj valami kompromisszumot találni, találj valami olyasmit, ami kapcsolódik ahhoz, amit szeretsz, de azért pénzt is lehet belőle keresni :)

2015. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!