Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőszakorvos- oxyológus...

Mentőszakorvos- oxyológus szakorvos képzés nehezebb egy nőnek?

Figyelt kérdés
Vannak, akik szerint igen, de miért gondolják így?

#szakorvoskepzes #mentőszakorvos- oxyológus szakorvos
2015. aug. 10. 21:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Hát a mentőzéshez gyomor kell. De általában nem mert nem te viszed a súlyt. De azért nem árt ha az a nő nem 40 kiló. Éjjel lehet komoly helyzetekbe kerülni ahol nem árt egy kis erő. De ha érdekel kezd el nyugodtan.
2015. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igazából most leszek másodikos orvosin. Láttam egy-két undorító dolgot, hátha ez sem lesz problémás. Köszönöm a választ :)
2015. aug. 10. 22:04
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Annyiból nehezebb, hogy ez tipikusan az a diszciplina, ahol nem élsz meg abból amit beseggeltél csaj módra, ott gondolkodni sem árt, meg a szürkeállományt használni.
2015. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem értem miért van az a tévképzeted, kedves utolsó, hogy a nők csak magolni tudnak, bezzeg a férfiak...

Elárulom, hogy nők között is van olyan, aki tud logikusan gondolkozni, és fiúk között is olyan, aki csak magol.

2015. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Sehol nem írtam, hogy a nők csak magolni tudnak. De ez a tendencia. Orvosin a csajok 95 százaléka csak beseggeli az anyagot úgy, hogy a felét nem érti, az összefüggéseket meg nem látja, aztán reménykednek, hogy a szép mosoly, meg a cuki pofika megmenti őket, és elég lesz visszaböfögni a beseggelt anyagot, és általában valóban elég. Oxyológiára viszont NEM AZ. Ez nem bőrgyógyászat, ahol felírod vagy a szteroidot, vagy az antibiotikumot, és a kettő közül az egyik majd csak hat... habár a jobbak ott sem így csinálják.
2015. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
%-ban kb. annyi logikus gondolkodású van a fiúk között, mint a lányok között.
2015. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Vettem észre... komolyabb problémáknál megáll a csajoknál a tudomány arról nem is beszélve, hogy én beteget vizsgálni, beteggel foglalkozni többségüket csak akkor láttam, amikor kb. pisztolyt szorítottak a fejükhöz, olyan, hogy önként csináljanak valamit, ááá az luxus. Drága medikák többsége egyetlen dolog miatt jár egyetemre az pedig a Dr. cím, több ismerősöm ezt be is vallotta, a beteg nem érdekli őket.
2015. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Elfogult vagy. Ez nem a medikákra jellemző, hanem az orvostanhallgatók egy részére nemtől függetlenül.
2015. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen srácok között is vannak linkek, de olyan nincs akit csak a Dr. érdekel. Vagy elenyésző, csajoknál nagy számok vannak. Egyik elmegy szülni, mert megtalálta Mr. pénzes sebészt, a másik elmegy divattervezőnek, de azért a Dr. büszkén lobogtatja, a harmadik csaj elmegy ügynöknek a háziorvosokat zaklatni, a negyedik meg csinál valami olyan kutatást, amit egy gimnazista is meg tudna csinálni és semmi tudományos értéke nincs. Dolgozni, betegekkel foglalkozni kevesen szeretnek. De a cím az persze kell. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy a csoportomban, aminek a 80 százaléka lány volt, hányszor jelentkeztek önként a lányok bármilyen vizsgálat elvégzésére, vagy a beteg kikérdezésére. Mindent nekünk kellett csinálni, mondjuk mi szívesen csináltuk, mert nem arcoskodni seggelni, meg segget riszálni jártunk egyetemre.
2015. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

1. Alapból sokkal több a lány a szakon, így ha nem az arányokat, hanem a számokat nézzük, nyilván több lesz a lányokból.

A mi csoportunkban pl. 16-an voltunk (végzéskor), ebből 4 fiú. Közülük egyre se mondanám azt, hogy olyan kivételesen jó esze és logikája van, míg a 12 lányból 4 olyan van, akire rábíznám bármelyik rokonom életét.


2. Érdekes módon nálunk a lányok voltak lelkesebbek a vizsgálatok terén, mikor valami beavatkozásra lehetett vállalkozni (pl. benőtt köröm kivágása, tályog megnyitása), akkor is a lányok jelentkeztek, pedig fiúk között is akad, aki sebész szeretne lenni.


3. Nem tudom nálatok milyenek voltak a tanárok, de én azt tapasztaltam, hogy sok prof jobban bírta a fiúkat. Ha egy srác mondott valami okosat, akkor már rögtön le kell térdelni előtte, hogy mekkora ész, köt.vál. kurzusnál megajánlott jegy, de ha egy lány mondott vmi értelmeset, akkor csak egy elismerő fejbiccentés és ennyi.


4. Az, hogy a diploma után mit csinál a papírjával, nem feltétlen határozza meg, hogy mennyire értelmes. De tudom, hogy neked igazából semmi sem jó. Ha valaki nőként a lelkét kiteszi a betegekért, rendesen végzi a dolgát, akkor karrierista p.a. De ha neadjisten inkább családot szeretne, elmegy szülni, akkor jön a "csak a doktori cím kellett neki" szöveg.

2015. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!