Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ képzés ingyenes? Lehet így?

OKJ képzés ingyenes? Lehet így?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

16 éves vagyok, szeretnék elvégezni egy (alap) ápolói OKJ-s tanfolyamot. Többféle infót kaptam már, ezért érdeklődök itt.

1., 16 évesen ingyenes?

2., Mennyi ideig tart?

3., A képzettség megszerzése után van esély, hogy mehessek mentőzni?



2015. aug. 10. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ápolói (és tulajdonképpen bármilyen) OKJ képzést csak és kizárólag érettségi bizonyítvánnyal tudsz elkezdeni.


1., Az első OKJ képzés 21 éves életkorig ingyenes.

2., Törvényileg meg van határozva, hogy ettől a tanévtől kezdve minden OKJ képzés 2 éves.

3., Ha mentőzni szeretnél akkor nem ápolóra kell jelentkezned hanem a mentőápoló OKJ-re.

2015. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy, akkor mentőápolóként nem fognak alkalmazni. Ha mindenképp mentőzni szeretnél, akkor érettségi után jelentkezz valamelyik egyetemre (SE, PTE, DE) mentőtiszt szakra. Nőként csak mentőtisztként vagy mentőorvosként dolgozhatsz kocsin. De ugye a mentőorvos az orvosit végzett. A mentőtiszti államin ingyenes (és elég alacsony a ponthatár vidéken, Budapesten most megemelték), és 4 éves mindenhol a képzés.
2015. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindkettőtöknek, ment a zöld kéz. :)


#1: Igen, valahogy gondoltam, hogy érettségi is kell hozzá. Pedig jó lett volna... Azt tudod, hogy Szegeden indul-e mentőápolói OKJ képzés? :)


#2: Lehet, hogy én vagyok hülye hozzá (:D), de megnéztem, és mindegyiknél önköltséges opciót dob csak fel. Ráadásul Szegeden nincs is. Jó, ez legyen a legnagyobb baj... :) Viszont akkor ezek szerint indulna ingyenes formában is? Mit tudsz? :)

2015. aug. 11. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Indul államilag támogatott formában is, az ANA (nappali) és az ALA (levelező) jelzésűek az államilag támogatottak, az ANK és az ALK pedig az önköltségesek.


Én is úgy tudom, hogy Szegeden nincs mentőtiszti képzés. A vidékiekről nem tudok, de pl. a Semmelweis ETK-nak van egy saját kollégiuma Újpesten, elvileg elég jó a színvonala, havi 10-12 ezer, van portaszolgálat, park, asszem edzőterem is, stb, én is meg szeretném majd pályázni. :)


Az még mindig nem derült ki, hogy fiú vagy lány vagy-e, de mint mondtam, nőként nem mész semmire az OMSZ-nél mentőápolói diplomával, mert nem alkalmazhatnak. Ha viszont fiú vagy, akkor sok sikert! :)

2015. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!