Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha "nagy" leszek?...

Mi legyek, ha "nagy" leszek? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már gondolkodnom kelett rajta, hogy mi legyek, ha nagy leszek, de eddig semmire sem jutottam.

Szeretnék gyerekekkel foglalkozni, de sajnos ovónő és ilyen kis baba ápoló a korházakban ( bocsánat, de nem tudom a nevüket) sem lehetek..

Ha van esetleg olyan iskola ahol gyerekekkel tudok foglalkozni ( és lehetőleg Szolnokon) nagyon köszönöm ha írtok nekem pár tippet, mert teliesen tanácstalan vagyok.. :/



2015. aug. 13. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

esetleg gyógypedagógia, azon belül a nem annyira problémásak, mondjuk tanulásban akadályozottak? (nem az értelmi fogyatékosok)


óvónő (ovi), kisgyermekgondozó (bölcsi) miért nem lehetsz?

2015. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Azért, mert anya azt nondta, hogy a jegyeim nem elég jók ( 4 hármasom lett, és a többi ötös és négyes) és ő azt szeretné, ha én valami pincérnő lennék, vagy eladónő.

De apukám azt mondta, az legyek, ami szeretnék.

Esetleg ha babákkal szeretnék foglalkozni, milyen iskolába kéne mennem? :)

2015. aug. 13. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:

csecsemőgondozó és kisgyermeknevelő iskolához nem kell kitűnőnek lenni. gyermekotthonokban, bölcsödékben dolgozhatsz


nem tudom, mennyi idős vagy, de ha magyarból és mondjuk történelemből jó vagy, és le tudod tenni az érettségit, akkor simán lehetsz óvónő is :) csak el kell határoznod időben, hogy te az akarsz lenni


ne hallgass anyukádra, manapság hemzsegnek a bolti eladók mindenhol, nem tudnak elhelyezkedni

ráadásul ha nem érdekel a szakma, akkor olyat keress, ami érdekel


hány éves vagy?

2015. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Valóban jó lenne tudni azt, hány éves vagy, de ettől függetlenül ne hallgass anyukádra, mert kissé el van tájolódva ebben a kérdésben.

Az, hogy milyen jegyeid vannak az egy dolog, viszont felsőoktatásba a felvételinél lehetőséged van a duplázásra, tehát a két felvételi tárgyad (óvodapedagógus szak esetén magyar nyelv és irodalom valamint a megadottakból egy választott tárgy) eredménye kétszer számít, így a vitt jegyeid teljesen másodlagosak.

Ezeken túlmenően tehetsz le nyelvvizsgát, ami pluszpont és emelt szintű érettségit. Nagyon nem mindegy az sem, hogy mely tárgyakból állsz rosszabbul (fizika?kémia?) és mikből vagy jó - ez nagyban befolyásolja a választandó irányokat.

Szóval ebben a kérdésben ne hallgass anyukád tanácsára, mert nem teljesen reális az elgondolása! Semmit sem jelent az, hogy valaki végig kitűnő, sőt...legyenek meg az erősségeid és azokra építs, azok alapján próbálj meg magadnak utat kijelölni!

2015. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Érettségi után menny el pedagógiai es családsegítő munkatársnak
2015. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én 14 éves vagyok, most leszek 8. Osztályos.

Csak a tanárnőm azt mondta, kezdjen mindenki gondolkodni a jövőén, és majd el mondjuk neki első tanítási napon, hogy mire jutottunk.

Én az irodalmat, történelmet, rajzot, biológiát szeretem.

Mindig is kis gyerekekekkel szerettem volna fogalkozni már ovis korom óta.

Nagyon meg tetszett ez a csecsemő gondozó ( így hogy utána nézetem) milyen iskolába kéne mennem? ( melyikbe, és hop van?)

2015. aug. 14. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!