Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már főállásban dolgozom,...

Ha már főállásban dolgozom, akkor is kivitelezhető, hogy újra diák legyek?

Figyelt kérdés

Végeztem az iskoláimmal, elkezdtem dolgozni, de közben ráébredtem, hogy lehet inkább kicsit többet kéne tanulni és mondjuk egy diplomát szerezni.

Érettségi után szállítmányozás OKJ-t csináltam, sajnos jobb helyek nem jöttek össze, így most benzinkúton kezdtem el dolgozni.

A kérdésem az lenne, ha ilyenkor az ember úgy dönt, hogy mondjuk egyetemen egy közlekedésmérnök szakba belevág, akkor ez már csak fizetősön kezdhető-e el, vagy ha felmondok, akkor "rendes diákként" is felvehetnek-e?


Köszönöm válaszaitokat!



2015. aug. 15. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Felsőoktatásban az állam 12 félévet támogat. Tehát ha eléred az államilag támogatott közelekedésmérnök szakon az X ponthatárt, akkor felvesznek. Ugyanakkor a hallgatói szerződés rád is vonatkozni fog (képzési idő másfélszeresén belül diplomát kell szerezned - tokkal vonóval, nyelvizsgával stb, illetve a képzési időt le kell dolgozni a képzést követő 20 évben országon belül). Dióhélyban.
2015. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek ingyenes szakra (értsd, eléred a ponthatárt) akkor mehetsz oda, akár úgy is, hogy dolgozol mellette.
2015. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dióhélyban??????
2015. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Hála istennek, nem magyar helyesírásból keresem a kenyeremet :)
2015. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

ma 17:43

Hát én nem lennék büszke arra, hogy magyar emberként ilyen hibát csináljak, és az sem mentség, hogy nem magyar nyelvterületen dolgozol. Aki a saját nyelvén nem tud helyesen írni, az idegen nyelven sem tud.

2015. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves #5 válaszoló!


Eredetileg nem akartam reagálni a buzgómócsing kekeckedésedre, mivel a kérdés szempontjából nem releváns, de hidegen hagy, ha lepontozol:

1, Egyáltalán nem mondtam, hogy büszke vagyok erre

2, Azt sem tudod milyen állampolgár vagyok, ergo neked fogalmad sincs mi az én saját nyelvem

3, A munkám során 95%-ban angol szöveggel találkozom és mivel ez az egyik nyelv amit utólag tanultam, biztosíthatlak, hogy egy idegen nyelvben így sokkal nehezebb hibát ejteni. De még ha hibát is ejtek senki se csesztet, mert a munkatársaim és ismerőseim nem kezdenek el hepciáskodni velem, mint te.

4, Mivel így is megállom a helyemet, teljes mértékben hidegen hagy a magad fajta ember, aki szerint fontos, hogy a dióhéj j-vel vagy ly-vel írandó.

5, Ez az internet, szokj hozzá. Ha nem tudsz, akkor így jártál.

2015. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem olyan hiba, amit félrenézhet az ember, ez nagyon furcsán néz ki leírva.. ha nem magyar az anyanyelved, érthető, de ha így van, nagyon szépen folyékonyan beszéled, gratula.
2015. aug. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Számomra inkább az a furcsa, hogy a mondandómból ennyi jött le számotokra. És hidd el, ha más nyelvvel foglalkozol napi szinten, akkor már te sem furcsállnád, hogy EGYETLEN EGY SZÓ bizarul néz ki leírva. Még ha magyar tanárok is vagytok, nem mindegy ez számotokra, hogy egy magyar fórumon (az INTERNETEN, noname felhasználókkal), ki hogyan ír? Érdekes, egy angol se kötne belétek, ha valamit félreírnátok. Magyar mentalítás.
2015. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!