Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! Leírnátok...

Orvostanhallgatók! Leírnátok milyen volt az anatómia szigorlatotok?

Figyelt kérdés
Nemsokára következik nekem is és kíváncsi lennék a tapasztalataitokra! :)

2015. aug. 27. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetemen más- főleg nehézségben-. Kicsit pontosíts, hogy hova jársz.
2015. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szögedre de mindenki válasza érdekel egyetemtől függetlenül. :)
2015. aug. 28. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

SOTE-n intézetegyesítések miatt egyben van a szigorlat makróból neuroanatot is beleértve, szövettanból, sejttanból és fejlődéstanból.


Ha valamelyikből megbuksz akkor ismételheted az egészet.


Van az elején szervséta,fel kell ismerni a tetemeket és mesélni róluk, ebben benne van minden, de van hogy fejlődéstant is kérdeznek.

Utána szövettan több metszetet kell felismerni és beszélni is róla.

Ha ezek sikerültek és még nem buktattak meg, akkor húzhatsz tételt, amiből összesen 6 van.

3 makró, egy fejlődéstan, egy szövettan és egy sejttan.

Ha valamelyiket nem tudod megbuktatnak.



Kb. ennyi. Amennyire tudom vidéken annyival könnyebb, hogy külön-külön tudsz ezekből levizsgázni, nem kell az egészet ismételni, ha valamin megbuktatnak, nem egyszerre kell megtanulni az egészet 2 év alatt.

Pl. ha jól tudom Szegeden 3 év áll rendelkezésre, hogy mindezt megtanuld.

Debrecenben pedig neuroanatból van külön a vizsga, ami nagy könnyítés.


DE Vidékiek! Javítsatok ki ha tévedek, én is kíváncsi vagyok.

2015. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

SE-ÁOK (HumánMorf)

Az anatómia vizsgákat és a szigorlatot gyűlöltem eddig legjobban az egyetemen, ott fejlődtek legjobban a kötélidegeim...

A szigó így nézett ki (kezdhetsz bonccal/szövettel is):

Boncterem: az ajtó előtt állsz holtra vált arckifejezéssel, és hallgatod, hogy a már bent lévők hogy szenvednek a vizsgáztató előtt, majd te is bemész nagy nehezen.

Minden félév reprezentáltatja magát: én először zsigertannal (és tájanattal) kezdtem, az egyik legutálatosabb nőnél feleltem, de egész jól túléltem. Aztán jött a neuroanat más vizsgáztatónál, majd ízület- és izomanatómia. Ízület a felső végtagról, izmos kérdések az alsóról.

El se hittem, hogy túléltem (ráadásul tök jó részjegyekkel), és mehettem tovább. Next stop: szövettan. Ha jól emlékszem, 3 metszetet kaptam. A szövettant szerettem, úgyhogy sem a felismerésekkel, sem a kérdésekkel nem volt gondom. Utána jött két sejtbiológia tétel és az elektromikroszkópos képek.

Éééés jó szokáshoz híven ezt követte a beugró, ami ugye gyakran inkább kiugró. Mert nehogy túl korán elkezdj örülni, hogy átmentél a vizsgán...

A teszt 50%-ban határozza meg a jegyet, úgyhogy elég sok múlik rajta, ráadásul az embriológia része a legviccesebb. Hiába sikerül jól az egész teszt, ha az embriós feladatokon nem éred el a megfelelő pontszámot, akkor maybe next time...

Utána vagy 1 óra, mire kijavítják, az pont elég arra, hogy leigyad magad a közeli Medikusban. Most tartunk 13 óra körül (ugye reggel 8-kor kezdődött a vizsga), tehát 5 óra szenvedés után végre elérkezik az igazság pillanata :)

Ötöst kaptam végül, szerintem életem egyik legszebb pillanata volt :D

2015. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

70%-os: Szegeden nem így van:D

2 éves az anatómia (ill. tavaly megpróbálták 1,5 évre csökkenteni, de most visszaállítják, mert nem vált be:D).

Az nálunk is úgy van, hogy ha egy témából buksz, akkor az egész bukta, ismételned kell az egész vizsgát, nem csak egy részét.

Írásbeli beugró, aztán tételhúzás (3 tétel), majd szövettani metszet.

2015. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen így fest: tetemséta, amin bármit kérdezhetnek az elsős anyagtól a neuróig, 2 metszet, 2 tétel+1 fejlődéstan tétel. A vizsga időtartama több óra, és bármelyiken repülhetsz. Eddig voltak anat tesztek évközben, azok összjegye is beszámított.

A korábbi félévekben külön tárgy az anat és a szövet, a fejlődéstanhoz van csapva a fejlődés. A szigorlaton azonban minden egyben megy.

Amúgy a korábbi félévekben sem lehet továbbmenni egyikkel, ha nincs meg a másik, szóval a külön vizsgázás annyiban könnyítés, hogy kevésbé stresszelsz a korábbi vizsgákon. Nálunk másfél éves tárgy, viszont a sejtbiosz egy teljesen külön, két féléves, szigorlattal záruló tantágy elsőév végén.

2015. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első! "Minden egyetemen más- főleg nehézségben-." Azért ez így eléggé kétértelmű. Olyan értelemben valóban "könnyebb" lehet vidéken, hogy Debrecenben pl külön van neuroanat vizsga, vagy hogy Pécsen az anat és szövet külön van (bár ha nincs meg az egyik, a másikkal se mehetsz tovább, és a neuro szigorlat már egyben van), de NEHÉZSÉGBEN szerintem kb egyforma mind a 4 egyetem. Mindegyiken ugyanúgy számonkérik az anyagot.
2015. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%

Kedves utolsó.

Már hogy lenne ugyanolyan nehéz? Hiszen még te is leírtad, hogy vidéken külön van a szigorlat az anatómia egyes részeiből, mikor SOTE-n egybe.


Kicsit elvonatkoztatva, egy hegy tetejére fel lehet jutni a laposabb és a meredekebb oldalon is - a megszerzett tudás a legvégén lehet, hogy ugyanannyi, de SOTE ebből a szempontból nehezebbnek nehezebb.

2015. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Most őszintén: a SOTÉ-sok többsége arra önkielégít, hogy bizony az övék a legerősebb orvosi szak?

Természetesen úgy, hogy életükben nem jártak még a többire...

2015. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre válaszoltam, illetve az utolsó kommentre reagáltam, én se tehetek róla, hogy ez van.

Egy szóval se mondtam, hogy ettől jobb lenne bármelyik egyetem is.

2015. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!