Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a 3 finanszírozási forma a...

Mi a 3 finanszírozási forma a felsőoktatásban, miben különbözik a régitől és mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Külföldön éltem 5 évig és 2 hónapja jöttem haza és csak most szembesültem ezzel az új rendszerrel. Bennem még az él,hogy vannak költségtérítéses és állami finanszírozott egyetemei, főiskolai szakok. Most már ezek nincsenek is?

2015. aug. 29. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mire gondolsz. Mit láttál, ami így elrettentett? Ugyanúgy működik a dolog már pár éve, van fizetős (költségtérítéses) és ingyenes (állami támogatott) finanszírozási forma.
2015. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon olvastam,hogy van ösztöndíjas, félösztöndíjas és költségtérítéses.
2015. aug. 29. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjas= államis

"fél"ösztöndíjas=a képzése felét az állam, a másik felét ő állja.

A költséges pedig költséges.


Na ezekből ez a félösztöndíjas már nincs, mert rájöttek hogy hülyeség volt.

AZ ösztöndíjas meg annyiban változott, hogy hallgatói szerződést kell aláírni, amiben jópár dolgot vállalsz. Pl a képzési időd 1,5x alatt teljesíted, vagy vissza kell fizetni a felét az elhasznált félévek árának és át is kerülsz fizetősre. VAgy ha abbahagyod az egyetemet (valami miatt nem végzed el) ugyancsak vissza kell fizetni a felét. Vállalod hogy a képzési időddel megegyező időt dolgozol magyarországon a végzés utáni 20 éven belül. Különben fizetheted vissza az egészet. stbstb

2015. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. aug. 29. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!