Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen napi mennyi óra...

Egyetemen napi mennyi óra tanulás az ideális?

Figyelt kérdés

2015. szept. 2. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem ismerek olyat, aki minden nap tanulna.
2015. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és mikortól kell mindennap tanulni?
2015. szept. 2. 17:15
 3/10 A kérdező kommentje:
egy héten mennyi óra az ideális amit egyetemen kivűl tanul az ember?
2015. szept. 2. 17:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem úgy működik, mint a középiskola, van, hogy hetekig nincs semmilyen számonkérés. A szorgalmi időszakban zárthelyik lehetnek, azokra kell felkészülni, szaktól, tárgytól, tanártól függ, hogy mennyi felkészülés szükséges. Van, ahol beadandókat kell írni, rajzolni. Aztán van a vizsgaidőszak, az tömény tanulás, de ez is függ attól, hogy hány vizsgád van, ezek milyenek, ki tanítja stb.
2015. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egy zárthelyi olyan mint egy TZ?
2015. szept. 3. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, tulajdonképpen mondhatjuk, hogy olyan. A félév elején a tanárok elmondják,hogy hány ZH lesz és mikor.
2015. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az időbeli tanulásmennyiség a jó mérőszám, hanem a tanulási hatékonyság és eredményesség.

Én az egyetemen nagyrészt minden időben a tanulmányaimmal foglalkoztam, de ez nem iskolás tanulást jelentett kizárólagosan. Főként a kutatási témámon (TDK, később diplomamunka) dolgoztam a témavezetőm segítségével és ezért sokszor hanyagoltam a ZH-kra, gyakorlati beszámolókra való felkészülést, de amikor muszáj volt behoztam a lemaradást. Ez a szorgalmi időszakra volt igaz.


A vizsgaidőszak teljesen más, akkor csak a vizsgákra való felkészülésről és a vizsgázásokról szólt minden, nagyjából hetente-kéthetente volt egy-egy vizsga és kitöltötték a teljes vizsgaidőszakot. Vizsgaidőszakban is igyekeztem mindig legalább napi 8 órát aludni, de sokszor ez nappalra esett, mert éjszaka hatékonyabban ment a tanulás, olyankor nem zavart senki.


Van aki kevesebb, van aki több időbeli ráfordítással képes eredményesen teljesíteni a követelményeket, de szakdolgozat készítésre semmi idő nem elég, ha jól akarja az ember csinálni.

2015. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
neked egy héten mennyi szabadnapod volt, amikor egyáltalán nem jártál be órára?
2015. szept. 3. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez félévenként nagyon különbözött. Attól függ milyen szerencsésen tudja az ember összeszervezni az órarendjét.

Volt olyan félév amikor szorgalmi időszakban minden munkanapon volt órám, de olyan is volt amikor 2 napra tudtam betáblázni az összeset (szerda-csütörtök) és akkor péntektől-keddig mindig hosszú hétvégém volt.

Sőt talán volt egyszer olyan félév is, amikor hetente 1 napon jártam csak be.

A vizsgaidőszakban 7-8 hétre 5-6 vizsganap jutott általában, tehát valamivel ritkábban, mint hetente jártam be.

2015. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanárin mindennap kell készülni. Adnak annyi feladatot, hogy nem lehet lazsálni. 😂
2023. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!