Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne az ideális foglalkozá...

Mi lenne az ideális foglalkozás számomra?

Figyelt kérdés

Leginkább a biokémia, a sejtbiológia és a neurológia érdekel. Szeretem a kémiát, a biológiát. A fizikát tekintve az elektrosztatika és az optika a kedvencem.


Matekból nem vagyok annyira jó és kicsit lassan mennek az egyenletek, de azért a legtöbbször összehozom. :D



2015. jan. 8. 16:09
 1/3 megadeth18 ***** válasza:
100%
Ha felsőoktatásban akarsz részt venni, a pázmányon van molekuláris bionika, ez a szak elektronikus eszközökkel való szervpótlással foglalkozik, pl. a félkezűeknek műkéz, vagy robotláb, de minden más biológiával kapcsolatos műszer tervezése lesz a feladatod, ha kikerülsz onnan. Másik opció a bme-n a biomérnök szak, itt lehet szakosodni több irányban, a biokémia meg a sejtbiosz tárgyakból nem fogsz hiányt szenvedni. Tehát ezek kimerítik minden téren az általad leírt érdeklődési területeket. Én a bme-t javaslom, mert a pázmányról nincsenek ismerőseim, de a bme-seknek tetszik, mondjuk tanulni azt kell rendesen. Itt szakosodhatsz minden irányban, pl. élelmiszermérnöki ág, vagy kémiai laborokban is elhelyezkedhetsz biológiai kíserletekkel is foglalkozhatsz. A matek miatt ne izgulj, az menni fog, gyakorlás és beleélés kérdése az egész, aki össze tud adni fejben két számot, annak az integrálás is megy, ha foglalkozik vele, nem pedig "bakker ehhez hülye vagyok" hozzáálással áll neki a feladatok megoldásához.
2015. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hajts rá a matekra,és bme-biomérnöki a te utad :)
2015. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok jó lehetőség van, ha ennyi mindenben jó vagy.


ELTE TTK biológia, BME biomérnök, SZIE MKK sok szaka, SZIE AOTK biológia.


Biokémia-sejtbiológia- molekuláris biológia vonalon jó még Szeged is.


Az biztos, hogy majdnem mindegy melyik jó egyetemen szerzel BSc-t, mert úgyis MSc-re és PhD-re is szükséged lesz, ezeket pedig lehet (mások szerint célszerű is) különböző jó egyetemeken végezni.

2015. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!