Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikai-fizika tanár vagy...

Matematikai-fizika tanár vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Mindenképpen fiatalokkal/gyerekekkel szeretnék foglalkozni és pedagógiai pályán akarok lenni. Mindkettőt nagyon szívesen csinálnám. Osztatlan tanári Nyíregyházán vagy Debrecenben,gyógypedagógiát pedig Pesten,vagy ha oda nem sikerülne bejutnom akkor Győrben végezném. Vélemények,nehézséget és munkalehetőséget nézve?

2015. szept. 7. 00:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Éhen akarsz halni idióta lázadó gyerekekkel foglalkozva, akik mindent meglesznek, hogy egy szavazat se értsék meg, vagy olyan rászorult emberekkel akarsz foglalkozni szintén éhbérért?
2015. szept. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
A gyógypedagógus is gyerekekkel foglalkozik. Többféle szakosodása is van, tanulásban akadályozott, értelmileg akadályozott stb. Nagyon sok türelmet, kitartást igényel, ha valaki sérült gyerekekkel szeretne foglalkozni.
2015. szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Én a matek-fizikát választanám. A régi fizika tanárom mesélte, hogy nagyon, de nagyon kevés fizika tanárt képeznek, így pár év múlva óriási kereslet lesz rá
2015. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Matek-fizikával azonnal el tudsz helyezkedni, gyógypedagógusként lehet, hogy évek múlva sem. Én gyógypedagógiát tanultam (nem akartam dolgozni benne, a párom kislánya vak, érdeklődésből mentem), de van évfolyamtársam, aki kisvárosban lakik, ahol szükség van rá, ő az egyetlen ezzel a szakkal a városban. Mégsem kap állást, mert a sulik ahogy tudják, úgy kerülik meg a törvényt :( Kiábrándító látni, hogy a pénz az első és nem a gyerek.

Fizika szakosból iszonyat hiány van.

2015. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Ez akkora hülyeség, hogy tanárként éhenhalsz. :D Pályakezdőként a nettó fizu 120. Ha elmész a tescoba kasszázni nem keresel ennyit. :DD
2015. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem tanárnak mentem, aztán inkább mérnök maradtam, így a pályakezdő 350
2015. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam mérnökin,de rájöttem hogy annyira nem hozzám való,persze tudom hogy több pénzt keresnék vele.
2015. szept. 7. 20:24
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja persze többet keres, de rengetegen kibuknak egyetemen, meg ha nincs eidetikus memóriád akkor kb búcsút mondhatsz a társasági életednek annyit kellesz tanulni még a kettesért is
2015. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudom,de én nem is mérnöknek készülök:)
2015. szept. 7. 20:44
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor legalább te majd tudni fogod a matekot, nem csak a pedagógiát. Próbáltál már tanítani? Egyetemi tanár nem akarsz lenni? Egy fokkal kevesebb gond van vele, mint gimiben.

Gyógyászati tornára meg minden ülő munkát végzőnek szüksége lesz valamikor, ha magától nem tudja megoldani, amiből sok van. Ahhoz viszont TF kellene, nem mérnöki.


Nekem fel év tanítás után jó érzés volt azt mondani, hogy taníthatok. De 2.5x fizuért nem kellett sokkal többet csinálni. Azért még így 5 év után is meg szokták köszönni a diákok az eredményt, amit kihúztam belőlük. Matekot akkor lehet magyarázni, ha nagyon érti az ember és több oldalról meg tudja közelíteni.


Szóval volt már oktatásod?

2015. szept. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!